agac-kurdu-ilaclama

Ağaç kurdu ilaçlama sizlerin hayatını korumak adına yapılan bir nevi kurtarıcı rolü üstelenen bir uygulamadır. Ağaç kurdu yani diğer bir adı ile tahta kurdu vücut ve kafa yapısı olarak çok farklı özelliklere sahip bir canlıdır. Çünkü kafa yapısında keratin denilen bir tür madde vardır. Baş kısımlardan ise 2 tane de antenleri bulunmaktadır.

Ağaç kurdu ilaçlama şirketlerinin bu canlı ile mücadele etme sebebi canlının güçlü ağız yapısından kaynaklanmaktadır. Çünkü bu canlı güçlü olan ağız yapısı ile tahta olan her türlü eşyayı çok kolay kemirebilmektedir. Zaten bu canlıda yuvalarını ağaçların gövde kısmını güçlü ağız yapıları ile kemirerek oraya yaparlar. Bu haşere diğer haşere türleri gibi gündüzleri pek sık görülmezler. Geceleri ise daha aktif hale gelerek ağaç olan bütün eşyaları kemirmeye başlarlar. Tahta kurdu ilaçlama yapılma sebebi de budur. Canlı evinize girdiği zaman zarar vermedik tahta yapılı ürün koymaz. Hatta bu eşyalara zarar verirken farklı sesler ortaya çıkarırlar. Bu yüzden tahta kurdunun insanların yaşadıkları ortamlarda bulunmaması daha iyidir. Bunu ise ancak  ilaçlama şirketlerinin sunduğu kaliteli ve sağlıklı yöntemler ile elde edebiliriz.

 Ağaç Kurdunun Zararları

Ağaç kurdunun beslenme şeklide zaten bu ahşap eşyalardan gelir. Bu eşyaları kemirerek beslenen canlı kemirme esnasında ahşap eşyaların tozunu da etrafa dökerek ortamın kirlenmesine neden olurlar. Bu canlı insanlar üzerinde herhangi bir sağlık sorununa neden olmazlar. Yani insanların sağlığı açısından hiçbir tehlikesi olmayan ağaç kurdu sadece evlerde veya farklı yerlerde ki ahşap ürünlere zarar verebilir. Bizler bu zarardan kurtulmamız mümkündür. Bunu ise en sağlıklı yöntem olan mobilya kurdu ilaçlama yaptırarak sağlayabiliriz. Diğer yapılan yöntemler pek sağlıklı ve sonuç veren yöntemler değildir.

Ağaç kurdu ilaçlama firmaları yıllardır bu konuda çalışmalarını büyük bir sorumluluk alarak sürdürmektedirler. Ağaç kurdu ilaçlama bu canlı için en uygun işlemdir. Çünkü ağaç kurdu yuva yaptığı alanları zor terk ederler. Uzun süre ahşap eşyaların içerisine saklanarak yaşayan bu canlı bulunduğu süre de o ürünlere zarar verdiği için ağaç kurdu ilaçlama uygulaması yaptırmak şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir