akar-ilaclama

AKAR İLAÇLAMA NEDEN ÖNEMLİ?

Akarlar (mite ya da mayt) küçük yapılı bir haşere türüdür. Vücut yapıları türlerine göre farklılık gösterirler. Genellikle insan ve hayvanların deri tozları ve parçacıkları ile beslenen parazitlerdir. İnsan vücudunda milyarlarca akar yaşar. Bazı akar türleri ise bitkilerle beslenirler. Yapı olarak çok küçük haşerelerdir. Gözle görülmezler. İnsan üzerinde ve diğer yaşam alanlarında akarların vücut yüzeyleri kıllı ve tüylüdür. Akarlar çok dayanıklı haşerelerdir. Pis ve tozlu ortamlarda yaşayabilirler. Nemli ortamlardan etkilenmezler çünkü soğuk ve sıcak bölge gibi sıkıntıları olmaz. Daha çok halı, koltuk ve yataklarda bulunurlar. Gözle görülmedikleri için fark edilmezler ancak insan sağlığı açısından önemli tehdit oluşturmaktadırlar.

Nemli bölgelerde yaşayan akarlar astım hastalığına neden olurlar. Bu nedenle evlerinizi mutlaka akar ilaçlama yaptırmalısınız. Birçok farklı türü vardır akarların. Gözle görülmediği için mücadele etmek de çok zordur. Hatta bazen imkansız olmaktadır. Evlerde tek başınıza müdahale etmeniz olanaksızdır. Mite ilaçlama uzmanlık ve deneyim gerektiren bir iştir.

Akar Böceklerinin Zararları

Maytlar evinizin her yerinde her köşesinde olabilirler. Nerde olabileceğini tahmin etmek zordur. Diğer haşerelerle mücadele kolaydır. Akarlar direkt insan derisi ile beslenen bir parazittir. 1 gr insan derisi milyonlarca akara yeter. İnsanlar için en büyük problem ve sıkıntı ise onları hasta etmesidir. İnsanlara astım ve bronşit mikroplarını bulaştırarak hastalığa iterler.

Akar Böceklerinden Kurtulmak

Evlerinizde akar haşeresinin varlığını hissettiğinizde hemen akar ilaçlama yaptırmanız gereklidir. İnsanlar bazen kaşınır ama neden kaşındıklarını bir türlü bulamazlar. Bu gibi durumlar da hemen yatağınıza, yorganınıza ve halılarınızı inceleyiniz. Gözle göremediğimiz için büyüteç yardımı ile akarları tespit edebiliriz. Akar ilaçlama ile bu canlılardan kurtulabilirsiniz bu haşereye özellikle bebek olan evlerde daha çok dikkat etmek ve önlem amaçlı olarak akar ilaçlama yapılmalıdır. Bebeklerin bulunduğu evlerde çoğu zaman bronşitin asıl sebebidirler. İnsan sağlığına çok zarar veren bu canlılar için hemen önlem alınmalıdır. Uzman mayt ilaçlama ekiplerimiz ile sizlere en iyi şekilde yardımcı oluyoruz.

Akarlar çok hızlı üreyen haşerelerdir. Ve yaşadığı ortama göre değişse de günde 25-30 kez dışkılarlar. Bu dışkısı ile de evinizin her köşesine mikropları salarak hasta olmanıza neden olurlar. Evlerinizde akar varsa hemen mite ilaçlama yaptırarak önlem almalısınız.  Uzman ilaçlama ekiplerimiz sizlere sadece akarla mücadele de değil mite, örümcek, kara sinek, salyangoz gibi birçok haşereden kurtulmanızı da sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir