Amerikan hamam böceği renk ve yapı olarak diğer hamam böceği türlerinden farklılık göstermektedir. Diğer hamam böceği türlerinden boy olarak büyüktür. Ortalama 3 ile 4 cm kadar olan Amerikan hamam böceklerinin renkleri kırmızı veya kahverengidir. Evlere giren bu haşereler genellikle toplu halde yaşarlar, tek yaşamayı sevmezler.

Amerikan hamam böceği ortalama 1,5 yıl kadar yaşamaktadır. Binalarda kazan dairesi, bodrum, çatı, depo gibi alanları, evlere girdiğinde ise banyo ve mutfak gibi alanları yaşam alanı olarak seçerler. Yaşam alanlarımızda gıda maddelerimiz üzerinden beslenirken, salya ve dışkılarını bırakırlar. Bu da insanların hastalanmasına neden olur.

Amerikan hamam böceği çok hızlı ürediği için, çok çabuk çoğalan canlılardandır. Görüldüğü gibi vakit kaybetmeden ilaçlanması gerekir. Yalnız bu ilaçlama bireysel ve bilinçsiz bir şekilde yapılır ise, bu hamam  böceklerinin ölmesini değil daha da dirençli olmasını sağlayabilir. Bu yüzden bu işe gönül vermiş, profesyonel elemanlar ile çalışan bir böcek ilaçlama şirketinden ilaçlama için yardım alınmalı ve garantili bir şekilde Amerikan hamam böceği ilaçlamasını yaptırmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir