yaban arisi

Yaban Arısı

Arılar yapı olarak kanata sahip olan canlılardır. Ayrıca arıların dünya üzerinde çeşidi boldur. Arının türüne göre de görev dağılımları vardır. Mesela bal arası dediğimiz arı yıllardan beri bal üreterek insanlara farklı bir tat sunmaktadır. Görevi sadece bunun ile sınırlı değildir. Çiçeklerden birbirlerine polen taşıyarak ekolojik denge içinde önem arz etmektedirler. Ama arıların bazı türleri de insan sağlığına zararları vardır. Eşek arısı bunlardan birisidir. İğnesi ile insanları sokarak artı sokmalarına karşı alerjisi olan kişilerin ölümüne kadar yol açacak sorunlar yaratmaktadır. İnsan hayatına zararı olan canlı için arı ilaçlama yapılmaktadır. Çünkü diğer işlemlerden daha çok bu uygulama başarıya ulaşmaktadır. Ama bu esna da sizlerin işlemi kime yaptıracağınız da önemlidir. Arı ilaçlama ekipleri bu konuda yıllardır çalışmaktadırlar. Bizler de arı ilaçlama işlemimizi tecrübe dolu ekiplere yaptırarak sorunları ortadan kaldırabiliriz.

 Yaban Arıları İle Mücadele

Arılar beslenme ihtiyaçlarını çiçek polenleri ile yaparlar. Bazı arı türleri ise beslenmelerini ufak haşere veya böcekler ile yaparlar. Arıların ise en çok tehlikeli olan türü yaban arısıdır. Yaban arıları hem insanlara hem de insanların oluşturduğu çiftliklere büyük zararlar verirler. İnsanların tarlalarında ki bitkilerin öz suyunu emen canlı bitkinin kurumasına neden olur. Ayrıca bal yapan arıları da öldürüp yediği için bal sorunu da ortaya çıkmaktadır. Bizler bu sorunu sadece eşek arısı ilaçlama ile çözebiliriz.

 Tün Haşere Türlerine Karşı Profesyonel İlaçlama Hizmeti

Yaban arısı ilaçlama yapılırken işlemin uzman kişiler tarafından yapılma sebebi sizlerin canlı ile alakalı bir bilgiye sahip olmamanızdır. Bu işlemi yapan ekipler ise ilaçlama konusunda yıllardır hizmet vermekteler. Bu konuda da çalışmalar yapan ekipler tecrübe ve bilgileri ile bu sorunları çok kısa sürede çözeceklerdir. Arı ilaçlamanın önemini bilen bizim uzman ekibimiz sadece arı ilaçlama da değil kene, karasinek, toz akarı gibi tüm haşerelerin ilaçlama işleminde sizlere yardımcı olmaktadır. Bu yüzden sizlerin de ilk tercihi sağlığınız için biz olmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir