bala-ilaclama

Bala Ankara’nın dışında olan bir ilçedir. Bala’da tarım ve hayvancılık daha büyük bir önem taşımaktadır. Bala’da eski evlerle beraber, tarihi mimarilerde bulunmaktadır ve bunun yanı sıra yeni konutlarda sürekli olarak yapılmaktadır. Tarım ve hayvancılık Bala ilaçlama uygulamalarında bir artış göstermiştir. Okul ve hastane gibi kurumların çoğalmasıyla git gide büyüyen Bala’da, Bala böcek ilaçlama daha fazla önemsenmiştir. Tarım ve hayvancılığın artması haşere türlerinin fazlalaşması ve böcek türlerinin çoğalmasına sebep olmaktadır. Geniş bir alanda yapılan tarım ve hayvancılıkla, yılan, fare, kemirgenler ve yırtıcı haşereler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra köstebek ve farklı kelebek ve kanatlı haşereler, sinek, arı ve buna benzer çeşitlerde böcekler bulunmaktadır. Bala tarım açısından her geçen gün gelişmektedir.

Bala’da ilçesinden çok köylerin aslında haşere ve böceklerden korunması gerekmektedir çünkü köylerde yetiştirilen bütün ürünler hem ilçeye hem de Ankara’nın merkezine dağıtılmaktadır ve sağlıklı bir dağıtımın olabilmesi için Bala böcek ilaçlama şirketleri her zaman tetikte olmak durumundalar. Düzenli ilaçlamanın yapılması için Bala Belediyesi de çok fazla destek vermektedir ve belirlenen hasat öncesi sezonlarda ilaçlama uygulanmaktadır ki hasat başladığı zaman ürünler haşere böcekler tarafından çürütülmesin. Tarım ve hayvancılıktan dolayı Böcek ilaçlama servisleri düzenli olarak Bala’ya hizmet vermektedir. Geniş alanlarda yapılacak olan ilaçlamalar ancak uzmanlar tarafından yapılabilmektedir. Bala’nın nüfusu genellikle sabit kalmıştır, fakat insanların tarım ve hayvanlarla iç içe yaşaması ilaçlamanın sürekli olmasına ihtiyaç duyulmaktadır. İlçenin merkezinde bulunan evlerde yapılan ilaçlama genellikle hamam böceği ilaçlama olup sinek, arı ve kelebek gibi türleri uzaklaştırmak için uygulanmaktadır. Köylerde yapılan ilaçlamalar ise genel anlamda haşere ilaçlama olarak geçmektedir.

Bala böcek ilaçlama ilçenin tarımsal ve kırsal bölgelerine düzenli olarak mevsimi geldiği zaman yapılmaktadır. Böcek ilaçlama fiyatları halkın rahatlıkla kullanabileceği şekilde sunulmaktadır.  Tarımın ve hayvancılığın sağlıklı yürütülebilmesi, hayvanlara rağmen insanların rahatlıkla yaşayabilmeleri ve sağlıklı ürünlerin üretilebilmesi için haşere ve böcekler haricinde başka hiçbir şeye zarar vermeden ilaçlama uygulanır. Tarımsal bölgelerde genelde buharlı ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir