bit-ilaclama

 

Bit insanların veya hayvanların üzerinde yaşayan ve bulundukları canlılardan kan emerek yaşayan bir tür böcektir. Yapı olarak bit çok ufak bir canlıdır. Canlının vücut yapısı da diğer haşerelerin vücut yapısına göre değişiktir. Üstten ve alttan basık bir görüntüde olan vücut yapısı onları neredeyse görünmez hala getirmektedir. Bit haşeresi sıcak havaları çok sever. Zaten sıcak iklimlerde daha fazla görülürler. Kan emerek beslenen bu canlıyı bizler bit ilaçlama ile yok edebiliriz. Çünkü bu canlının yaşayabilmesi için mutlaka kan emebilmesi gerekir. Yoksa insan veya hayvanlardan kan emmeden onların üzerinde farklı yerlerde uzun süreli yaşamaları mümkün değildir. Bu yüzden bit insanların veya hayvanların dışında sadece 2 gün yaşayabilirler. Bu canlıyı yok etme adına bit ilaçlama servisleri bizlere yardımcı olmaktadır. Onlar bu konuda yeterli bilgi ve deneyime sahip kişilerden oluşmaktadırlar.  ilaçlama yapılmadığı zaman kan emerek beslenen bu canlı sizlere büyük zararlar verebilir.

 En Çok Görülen Bit Türleri

  • Baş biti
  • Kasık biti
  • Gövde biti
  • Bitki biti

Bit üzerine yerleştiği canlıdan ortalama 4-5 defa kan emerek. Bu şekilde beslenen canlı karın yapısı da ona göre esnektir. Yani şişene kadar kan emebilirler. Bit farklı canlılardan kan emerek beslendiği zaman taşıdığı mikropları da canlılara bulaştırır. Bunun önüne ancak bit ilaçlama şirketlerinin sunacağı uygulamalar ile geçebiliriz. Çünkü bizler bu canlı hakkında bilgi sahibi değiliz. Bit ayrıca çok yavaş hareket eden bir canlıdır. İnsanlardan birbirlerine bulaşma gibi bir ihtimalide olan bu canlı  ilaçlama ile yok edilmelidir.Bit insanlara her yerden bulaşabilir. O yüzden belirli bulaşma nedeni olmayabilir. Mesela bitlenmiş bir kişinin eşyası kullanıldığı zaman bulaşabilir. Bunun dışından evdeki evcil hayvanlardan bile bulaşabilir. Bu nende ile dikkatli olup sürekli bit ilaçlama yaptırmalıyız. Yoksa bu konuda zararlı çıkan bizler oluruz.

Bit İle Mücadele

Bu uygulamayı ise sadece bir ilaçlama firmaları yapmaktadır. Onların işin tecrübe kısmını halletmiş ekiplerdir. Bu yüzden bit ile mücadele için bize en iyi yardımcı olabilecek kişiler bu ekiplerdir. Bizler bu ekipler sayesinde eski sağlığımıza tekrar kavuşabiliriz. Eğer sağlıklı bir yaşam istiyorsak bu konuda bit ilaçlama ekipleri bize yardımcı olacaktır.7 gün 24 saat ilaçlama hizmeti sağlayan Sibel ilaçlama, daima bitlerden kurtulmak için profesyonel çözüm yolları sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir