İnsan türü olarak doğada yalnız değiliz. Etrafımız hayvanlar, bitkiler ve diğer canlılar ile çevrili. İnsanlar ve hayvanlar çoğunlukla aynı ortamlarda yaşabilmektedir. Yeterli hijyen ve korunma yöntemleri ile kendimizi güvene alıyor ve onları evcilleştiriyoruz. Onlarla aynı ortamları paylaşıyoruz.

İnsanların yaşam alanlarına girmemesi gereken zararlı, zehirli, türlü hastalıklara ve ölümlere sebep olan canlılar vardır. Bunların en başında böcekler gelir. Böcekler, eklem bacaklıların familyasının en kalabalık türüdür. 1 milyondan fazla türe sahip böcekler canlılar âleminde en fazla çeşidi olan türdür. Yeryüzünde bulunan hayvanların dörtte üçünü böcekler oluşturmaktadır.

Böcekler şekil ve şemalleri açısından çevrede pek rastlanmak istenilen canlılar değildir. İnsanların böceklerden uzak durmasının sebebi sadece görünüşleri değildir. Böcekler aynı zamanda ölümcül derecede insan ve diğer canlıların sağlığına tehdit unsuru oluşturmaktadır. İnsanlık tarihinin en belalı hastalıklarından olan; veba, tifo, sarılık vb. hastalıkların yayılmasına neden olur. Böcekler insanları ısırdıklarında kendi salgılarını yayar ve insan derisinde hasara yol açar. Tüm bu sebepler böceklerden ve haşerelerden bizi uzak tutmaktadır.

Yaşam alanlarımızdan, iş yerlerimizden, evimizden, bahçelerimizden bir zorunluluk olarak böcekleri uzak tutmamız gerekmektedir. Zararları ölümcül noktalara gelen bu canlılar insan ve bitki sağlığına büyük tehdit oluşturmaktadır. Böceklerden korunmak için evde yapılan uygulamalar pek geçerli bir sonuç vermemektedir. Geleneksel bilgilerle böceklere karşı; sarımsak, defne, lavanta gibi bitkilerle çözüm aransa da bu yöntemler böceklerden bizi tamamen uzak tutmaz.

Böcek ve haşerelerden korunmanın en garanti yolu; ilaçlama yöntemidir. İlaçlama; bir bölgenin, bir alanın zararlı maddelerden yada canlılardan arındırılmak için, kimyasal ve ya biyolojik olarak dezenfekte edilmesine denmektedir. Böcek İlaçlama bu noktada devreye girmektedir. Evimizde, iş yerimizde ve ya diğer yaşam alanlarımızda bizi zararlı haşerelerden korur ve tamamen tehlikesiz hale getirir.

Günümüzde birçok ilaçlama firması güvenilir bir şekilde İlaçlama Hizmeti vermektedir. İlaçlama Hizmeti verirken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Doğru ilaç, doğru uygulama, uygulamanın sürekliliği gibi başlıklar İlaçlama Hizmetinde dikkat edilmesi gereken baş koşullardır. Böcek İlaçlama yaptıracağınız firmayı iyi araştırarak seçip daha sonrasında güvenle yaşamınızı sürdürebilirsiniz.