kulagakacan-ilaclamaBöceklerin insanların ısırması sonucu çeşitli sağlık sorunları yaşanmaktadır. Her böcek insanları ısırır mı? Böceklerin hepsi insanları ısırmaz. Dünya üzerinde iki milyon türe sahip olan böceklerin farklı özellikleri bulunmaktadır.

İnsanları ısıran böceklerin bir kısmı beslenme şekline bağlı olarak bu eylemi gerçekleştirirken. Bazı böcekler ise kendini savunmak için karşısındaki kişiyi ısırır. Kan emerek beslenen sivrisinek, pire, kene gibi böcekler insanları mecburi olarak ısırırlar. Kan emici bir böcek günde 5-6 kez besin ihtiyacını karşılamaya çalışır. Dolayısıyla bu gibi böcekler yaşam alanlarımızda en çok görülen türlerdir.

Akrep, çiyan, çekirge gibi böcekler ise kendilerine yaklaşan kişiyi tehdit olarak algılayarak savunmacı davranır ve ısırırlar. Çoğu böcek ısırığı oldukça tehlikelidir. Çünkü zehir ve mikrop taşıyan böceklerin insanları ısırması sonucu önemli sağlık sorunları yaşanır. Virüs taşıyan böcekler kan emme aşamasında bünyesinde bulundurduğu mikrobu sağlıklı insana bulaştırır. Zehir taşıyan böcek ısırığı da oldukça risklidir. Akrep ve çiyan gibi böceklerin oldukça güçlü zehir taşıyan türleri bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda en yakın sağlık kuruluşundan destek almalı ve böceklerin görüldüğü alanların profesyonel böcek ilaçlama uygulaması firmalar tarafınca gerçekleştirilmelidir.

İlaçlama servislerimiz tüm böcek türlerine karşı profesyonel böcek ilaçlama hizmeti sağlamaktadır. Dilediğiniz zaman müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir