Böcek Kovucu Cihazlar Gerçekten Etkili Midir?

Böcek kovucu cihazlar nasıl çalışır? Kullanım alanları? Fiyatları gibi konular insanlar tarafından sıkça merak edilen konulardır. Satın alıp almama konusunda sürekli tereddüt yaşamaları durumu söz konusudur. Buna ek olarak televizyon reklamlarında da çok ucuz fiyata satışa sunulan ancak içeriğinde ne olduğu belli olmayan bir takım kimyasalların olduğu size hatta evinizin elektrik tesisatına bile zarar verebilecek türden cihazlar satılmaktadır. Böyle satış yapan firma ve kurumlara itibar etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Böcek Kovucu Nedir?

Peki bu cihazlar hakkında ne biliyoruz? Kısaca tanım niteliğinde vermek gerekirse; böcek kovucu cihaz, böceklerin kontrolünü sağlamak için kapalı ve açık mekânlarda bulunan böceklerden, ultrasonik ses dalgaları ve iyon ile acı verme, kaçırma ve kovma işlemlerine verilen addır. Buradaki böcek kovucu cihaz, elektrikli olup, ebatları kullanım alanlarına göre değişmektedir. Ortalama 220 volt elektriğe sahip olan bu cihazlar, 500 metrekare alana kadar yayılabilmektedir.

Böcek Kovucu Cihazlar Nereden Çıktı?

Böceklerin kontrol altına alınması zorlaştığı için bu böceklerin hızlı bir şekilde ve pratik bir şekilde kimyasal ilaç kullanmadan kontrol altına almak için böyle bir çalışmaya başvuru yapıldı. Bu hem daha pratik bir yöntem hem de yorulmuyorsunuz. Ayrıca ilaçlarla, temizlikle vs uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.

Böcek Kovucu Kulanım Alanları Nerelerdir?

Böcek kovucu cihazların 500 metrekareye yayan özellikleri bulunmaktadır. Kuruldukları alan içinde böcekleri uzaklaştırmaya çalışmaktadır. Ev ve iş yerlerinde fabrika ve üretim merkezlerinde, şantiye ve okul, hastane yurt gibi alanlarda kullanılmaktadır. Özellikle okullarda kullanıldığında böcekler hızlı ve pratik bir şekilde uzaklaştırılmış olmaktadır. Bu durumda bulaşıcı hastalıklar taşıyan zararlı böcekler çocuklardan uzak duracaklardır.

Böcek Kovucu Cihazların Fiyatları Ne Kadardır?

Böcek kovucu cihazların fiyatları oldukça değişiklik göstermektedir. Bu fiyat Aralığı 350 TL’den başlamakta olup, 3 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Böcek kovucu cihazlar ultarsonik ses dalgaları ve iyon yayarak böceklere keyifsizlik, acı ve huzursuzluk vermektedir. Böceklerden kurtulmanın bir yolu da böcek kovucu cihazları kullanmaktır. Şartlar ne olursa olsun, yapmanız gereken şey kovucu cihazı satın alsanız bile profesyonel bir ilaçlama firmasından yardım ve destek talebinde bulunun. Yaşam alanlarınızın feraha kavuşması adına profesyonel ürünler satın almaktan asla vazgeçmeyin. Tam ve etkili çözüm böcek ilaçlamadan geçmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir