Böceklerden nasıl kurtuluruz? Sorusu arama motorlarında yanıt aranan konuların başında gelir. İnsanoğlu yaşadığı sürece, böceklerde onları bir gölge gibi takip edecektir. Çünkü Böcekler insanların bıraktığı kırıntı, yere dökülen tatlı sıvı içeceklerden beslenmektedir. Böcekler evlerde insanlarla hem mekan, hem de besin kaynaklarına ortaktır. Böceklerin, insanların yaşam alanlarında işgal ettiği bir diğer alan ise yuvalandıkları yerlerdir. Böceklerden nasıl kurtuluruz sorusuna verilecek en doğru yanıt böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçip profesyonel böcek ilaçlama uygulaması yaptırmaktır. Bu bağlamda 20 yılı aşkın süredir İstanbul ili ve tüm ilçelerinde faaliyet gösteren Sibel İlaçlama firmamız uzman kadrosu ve başarılı ekibi ile 7 gün 24 saat sizlere hizmet vermek için bekliyor.

Böcek İlaçlama Fiyatları

Böcek ilaçlama fiyatları toplumda bilinenin aksine güvenilir bir firma ile çalışıldığı sürece oldukça ekonomik bir uygulamadır. Böceklerin sevdiği alanlar genellikle; karanlık, loş, rutubetli, pis kokulu, nemli ve bakteri oluşumunun kolaylıkla sağlanacağı yerlerdir. Böcekler bu alanlara bayılırlar. Ancak bunun dışında yumurtalarını bıraktıkları alanlar bulunmakladırlar. Bu alanlar genellikle insanların sıklıkla uğramadığı ve ulaşamadığı yerlerdir. Böcekler, mutfakta tezgah altlarında, menteşeler arasında, buzdolabı, fırın ve bulaşık makinesi gibi eşyaların arkasına, bunun yanında halı altları, keçe ve yünlü ürünleri tercih ederek bu alanlara yumurtalarını bırakırlar. Yaşamın bütün alanlarında karşımıza çıkabilen evdeki böceklerden kurtulmak için Sibel İlaçlama firmamız 7/24 hizmetinizdedir.

Böcekler Evlerimize Nasıl Girerler?

Böcekler evlerimize nasıl girerler? Böcekleri nemli alanlar her daim kendisine çeker. Böcekler tüm fırsatları değerlendirirler. Bunun için asla boş durmazlar. Böcek ilacı ile yok edilebilen haşerelerden kurtulmak için nerelerde yoğunlaştığını iyi bilmemiz gerekir. Böceklerin evlerimize nerelerden girdiği sorusuna yanıt verecek olursak;

 • Wc-banyoların borularından içeri girerler
 • Çatlak duvar, Ahşap aralıkları
 • Tesisat bölmeleri arasından, kablo kenarlarında girebilmektedirler
 • Evcil hayvanlardan kolaylıkla bulaşma ihtimali yüksektir
 • Dışarıdan satın alınan bir eşyanın üzerinden
 • Eşiklerden çok rahatça sızabilmektedirler
 • Kapı-Pencere açık unutulan camlardan içeri girebilmektedirler

Görüldüğü gibi böcekleri n nereden nasıl gelebilecekleri malum. Bu yüzden yaşam alanlarımızı böceklerden temizlemek için böcek ilaçlama uygulaması yapmamız gerekmektedir.

Böcek İle Mücadele

Böcek ile mücadele ederken bireysel yollara başvurmanız ve olumlu sonuç almanız mümkün olmayacaktır. Ancak profesyonel böcek ilaçlama şirketleri tarafından yardım alarak ilaçlama uygulamalarımızı gerçekleştirebiliriz.  Böcekler ve diğer zararlı canlı türleri için kullanılan yöntemleri şu şekilde sıralamamız mümkündür.

 • Sıvı İlaçlama
 • Kokulu İlaçlama
 • Jel İlaçlama
 • Kokusuz İlaçlama
 • Fare İstasyonları ve düzenekleri

Böceklerden kurtulmak için aralıklarla periyodik ilaçlama şarttır. 7/24 Hizmet veren firmamızı arayarak ilaçlama uygulamalarına ilişkin bilgi, ilaçlama fiyatları ve teknik destek alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir