cekirge-ilaclama

Çekirge ilaçlama sıcak mevsimlerde ortaya çıkan ve insanların besinlerine zarar veren bu haşerelere karşı en etkili yoldur. Bu canlı türlerine ve çeşitlerine göre farklı bölgelerde de yaşayabilmektedirler. Beslenme şekilleri olsun, boyutları olsun bunlara göre de çeşitlilik göstermektedirler. Çekirgeler çok farklı bir yapıya sahiptirler. Baş kısmında 2 antenleri vardır. Ayrıca 100 den fazla gözcükleri de mevcuttur. Ağızlarında ise keskin dişleri vardır. İnsanların beslendikleri ürünlere musallat olurken bu dişleri kullanırlar. Besinlerimize zarar veren bu canlıyı yok etmek için çekirge ilaçlama yaptırmak gereklidir. Besinlerini ise kemirerek yerler. Çekirgelerin ömrü diğer haşerelere göre daha kısadır. Yaklaşık 4 ay kadar yaşayabilen canlı güçlü ayakları sayesinde zıplayarak havalanma özelliğine de sahiptir. Canlının besinlerimize zarar vermemesi adına çekirge ilaçlama şirketleri büyük bir çaba ile çalışmaktadırlar.

Çekirge İle Mücadele

Çekirgelerde diğer haşereler gibi ürerken yumurta bırakırlar. Ama bir çekirge tek üremesinde 80-200 arası yumurtayı çevresine bırakabilir. Bu nedenle çekirge ile mücadele oldukça zordur. Çekirgeler sıcak havalarda yumurtalarını otların arasına bırakır ama soğuk havalarda ise toprağa tünel kazarak yumurtalarını toprak altında sıcak bir yere bırakmaya çalışırlar. Aslında bu da bizim  ilaçlama uygulamasını yaptırmamızın önüne geçebilecek bir nedendir. Çünkü bizler etrafımızda besinlerimize zarar veren bu canlıyı göremediğimiz zaman yok oldu sanıyoruz. Halbuki o yumurtalarını toprağın altına saklayarak bizi şaşırta biliyor. Aslında bu konu için  ilaçlama şirketlerinin sunduğu detaylar daha önemlidir.

Çekirge ilaçlama yaptırmak öncelikle bizim besinlerimizi koruma adına önemlidir. Önemsemediğiniz tek tük olan çekirge bir süre sonra bakmışsınız ki besinlerinize istila etmişlerdir. Bunun neden ile etrafımızda fark ettiğimiz çekirgeler için yapılan uygulamaları dikkate almalıyız.

Çekirgelerin Zararları

Çekirgelerin insanların üzerinde zararları yoktur. Yani diğer haşereler gibi insanlara hastalık falan bulaştırmazlar. Ama ilaçlama yapılmadığı zaman etrafta bulunan sebzelere, meyvelere ve daha birçok besin kaynaklarına zarar verirler. Bu da bizlerin uzun yıllar kullanabileceği besinlerin bu canlı yüzünden yok olması anlamına gelmektedir. Bunun için  ilaçlama şirketinin yaptığı uygulamaları incelemek gerekir. Bu canlı için yapılabilecek be kesin çözüm elde edilecek en sağlıklı yöntemlerin başında çekirge ilaçlama gelmektedir.

Gün Boyu İlaçlama Hizmeti

Sibel ilaçlama, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve yasal bir şirkettir.İlaçlama uygulamalarımız doğa ve insan sağlığını koruyarak uzman ilaçlama personellerimiz dahilinde gerçekleşmektedir.Firmamız tüm haşere türlerine karşı 7 gün 24 saat ilaçlama hizmeti sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir