deri böceği

EN KOLAY YOLLAR İLE DERİ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Bu canlı genelde deriden yapılmış giysilerin veya eşyaların üzerinden bulunurlar. Deri böceği beslenmesini ise insanların üzerinden yaparlar. Beslenmesini nasıl yapar diye aklınıza bir soru gelebilir. Deri böcekleri insanların üzerinde ki deri kalıntılarını yiyerek beslenirler. Bu canlının bazı türleri göz ile görülebilecek kadar büyük bazıları ise çok küçüktür. Renk olarak ise pamuksu bir görünüme sahiptirler. Bu canlının temizlenmesi içim deri böceği ilaçlama uygulaması en gözde yöntemdir. Çünkü hem alınan verim hem de bu işi yapan deri böceği ilaçlama firmalarının bu konuda kaliteli çalışmaları bize deri böceğinin çözümü için fırsatlar sunmaktadır. Deri böceğinin boyu 2-3mm arasındadır. Bu canlı diğer haşereler göre üreme olarak aynı şekilde hızlı olarak ürerler. Yılda 4-5 kez yumurta meydana getiren deri böceğinin yumurtalarda ki yavruları ise 1 hafta sonra çıkarlar. Bu yumurtalar deri böceğinin bulunduğu ortamda yaygınlaşmasını sağladığı için en net çözüm deri böceği ilaçlama yapılmasıdır. Ancak bu yöntem bizi deri böceğinin zararlardan korur.

 

Deri böceği ilaçlama firmaları bu canlının zararlarını çok iyi bildiği için çalışmalarına hız vermiştir. Deri böceği hayvansal katılımlı olan birçok eşyaya zarar verir. Bunun dışında depolarda, halı fabrikalarında ve ev ortamlarında sıkça görülürler. Sıcak iklime sahip yerlerde yaşarlar. Soğuğa karşı dayanıksız bir haşeredir. Evlere, depolara bulunduğu her yere deri böceği ilaçlama işlemi yaptırılmalıdır. Sadece canlıyı bu şekilde yok edebiliriz. Deri böceği için en etkili ve en sağlam çözüm yolu budur.

Deri böceğin çok güçlü ağız yapısı olduğundan insanların derisi üzerinde ağızları sayesinde beslenirler. Bu durumda doğal olarak insanlara sağlık yönünden zarar vermektedir. Ama deri böceği ilaçlama yapılarak bu durum ortadan kaldırılabilir. Ayrıca halk arasında uyuz böceği olarak da bilinen canlı deri böceğinin bir türüdür. Yumurtasını deri altına bıraktığı için insanlarda kaşıntıya sebebiyet verir.

 

Bizim bu konuda uzman olan ekibimiz deri böceği ilaçlama dışında kene, pire, karınca gibi daha birçok haşerenin yok edilmesi adına uygulamalar yapmaktadır. Yani sizlerin haşereler ile sorununu sadece bizim gibi deneyimli bir ekip çözebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir