İnsanların yaşam alanları değerlidir, evde bulunan böcek türleri insanların yaşam alanlarını her türlü alt üst etmektedir. Özellikle yaz aylarının başlarında bahçe ve balkonda serinlemek isteyen insanların baş belası evdeki böcek türleri olmaktadır. Masada yemek yerken ya da serinlemek isterken böceğin iğrenç görüntüsüyle mide bulandırması kadar kötü bir durum olamaz.

Aynı zamanda balkonu ve bahçenizi bırakıp içeri girdiğinizde bu kez mutfak tezgahınızda hamamböceği, kakalak, karafatma gördüğünüzü düşünün. Tuvalet ve banyoya giriyorsunuz. Işışığı açmanızla sağa sola kaçan kara böcekleri tekrar gördünüz. Bu kabus olsa gerek deyip, yatağa girip başınızı yastığa koyduğunuzda bu kez de vücudunuzun her tarafında tatlı bir kaşıntı ile başlayıp acı vermeye başlayan kaşıntıların devam ettiğini düşünün!

Bu evde yaşanmaz. Çünkü böcek türleri evinizin neredeyse her tarafını işgal etmiş. Anlaşılan o ki böceklerle yaşamaya kendinizi adapte etmeye çalışıyorsunuz. Bu durumun size ve sevdiklerinize getirdiği zararları tahmin bile edemezsiniz.

Evinizde bulunan böcekler çeşitli hastalıklara yakalanmanıza neden olur. Evdeki böcekler, bebek ve özellikle yaşlılar üzerinde çok etkileyici olur. Bağışıklık sistemimizi ve Solunum sistemimizi çökertmek için her şeyi yaparlar. Böcekler, gıda zehirlenmeleri ve alerjik reaksiyonların yanında ölümcül hastalıklara da neden olur.

Bu konuda yapılması gereken işlem, böcek ilaçlaması yapmaktır.  Evde bulunan böcek türleri ancak profesyonel bir böcek ilaçlama şirketi sayesinde kontrol altına alınabilmektedir. Haşere ilaçlama uygulamalarına hakim olan ilaçlama firmaları, piyasada korsan olarak satılan ilaçlardan sakınarak sizlere Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilaçları sunarak sizleri haşere ve mikroplardan arındırmaktadır. Çevrenizdeki haşere sorunlarına kökten çözüm arıyorsanız mutlaka ilaçlama yaptırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir