tarla faresi

fare ilaçlama

SAĞLIKLI FARE İLAÇLAMASI

Fareler dünyada farklı yerlerde farklı boyutlarda bulunan bir memeli türü canlıdır. Fareleri diğer canlılardan ayıran birkaç özelliği vardır. Bunların başını elastik gibi olan vücut yapısıdır. Bu sayede birçok yerden kolayca kaçabilen canlı ayrıca çokta hızlı koşmaktadır. Diğer bir farklı yanı ise güçlü ağız yapısıdır. Bu ağız yapısı sayesinde her şeyi kolaylıkla kemirebilirler. Farenin ayaklarının yapısı da yaşam şartlarına uygun bir şekilde yaratılmış. Çünkü fareler tırmana biliyorsa bu farklı olan ayak yapılarından kaynaklanmaktadır. Farelerin bulundukları ortamlardan yok edilmesi için en başarılı yöntem fare ilaçlama yöntemidir. Bu yöntemin dışında diğer yöntemler ile bir şey elde edilemez. Fare genelde evlerde, pastanelerde, lokantalarda, un fabrikalarında yaygın bir şekilde görülürler. Farelerin görüldüğü yerler insanların da sürekli besin aldığı yerler olduğu için canlının tespit edildiği yerler için kesinlikle fare ilaçlama uygulaması yaptırmalıyız. Bizim bu işlemlerimizi ise fare ilaçlama şirketleri en güvenilir bir şekilde yerine getirmektedirler.

Farelerin birçok farklı türü vardır. Yaşam şartlarına göre veya yaşadıkları yerlere göre farklı isimler alırlar. Bu isimlerden bazıları ise tarla faresi, dikenli fare, ağaç faresi gibi farklı türde farklı isimler almaktadır. Ama bütün bu canlılar için en kalıcı çözüm fare ilaçlama yaptırmaktan geçmektedir. Canlıyı en sağlıklı biçimde yok etmek isteniyorsa tek çare fare ilaçlama kurumlarının sunduğu bu fırsatlardan yararlanmaktır. Fareden eğer kurtulmazsanız evinizde veya bulunduğu ortamda zarar vermediği eşya kalmaz. Güçlü ağız yapısı ile mermer, kablo, tahta gibi birçok eşyaya kemirerek zarar verir. Bunun için fare ilaçlama uygulaması yapılmalıdır. Farelerin zararı sadece eşyalara değil daha büyüğü olan insan sağlığına da zararları vardır. Bizlerin yediği besinlerin üzerine salya veya dışkılarını bırakarak bizim hasta olmamıza neden olmaktadır. Bu neden ile farenin bulunduğu alandan yok edilmesi gerekir.

Profesyonel olarak sizlere hizmet veren ekibimiz fare ilaçlama gibi hamam böceği, kene, kırkayak gibi tüm haşerelerinde yok edilmesinde sizlere en sağlıklı yol olan ilaçlama yöntemi ile yardımcı olmaktadır. fare ilaçlama yaptırmak istiyorsanız en doğru seçimi bizim ile yapmış olacaksınız.

Fare İlaçlama Firması

Fare türleri omurgalıların memeliler grubundan kemiricilerdir. İnsanlarla genetik yapıdan çok benzerler. Bu benzerlik insan üzerinde uygulanamayan çalışmaları deneme fırsatı yaratır. Omurgalılar gibi bir iskelete sahiptirler fakat bu iskelet oldukça esnektir. Esnek vücutları sayesinde kafalarının girdiği her deliğe vücutları da girer. Dolayısıyla en küçük delikten bile rahatlıkla geçerler.
Fareler memeliler gibi doğurarak ürerler yılda birkaç defa doğururlar her doğumda 7–14 arasında yavru meydana getirirler. Dolayısıyla üremeleri oldukça hızlı ve periyodiktir. Yaşam alanları olarak genelde evlerin çatı ve bodrum katlarında, toprak içerisinde, lağım ve yakınlarında yani genelde nemli, pislik bulunan ortamlarda yaşarlar. Gezindikleri yerlerde ki mikropları, bakteriler vb tüm pislikleri insanların yaşam ortamlarına bırakırlar.

tarla faresiİnsanlara bulaşan bu mikroplar insanlar da diğer canlılar da çeşit çeşit hastalığa sebep olurlar. Verem, tifüs, tifo gibi ciddi hastalıklara hatta ölümlere kadar giden sonuçlara neden olurlar. Sahip oldukları keskin dişleri sayesinde taşı bile parçalayabilen çeneleri vardır. Bu güçlü ağız yapısı onlara toprak eşerken kolaylık sağlar karşılaştıkları taş, tahta gibi sert parçaları kemirerek kendilerine yol açarlar, barınak yaparlar. Ağızlarında ki tükürük bezleri güçlü uyuşturucu etkisi olan salya salgılar ve bu salya sayesinde fare bizi ısırdığında hissetmeyiz. İnsanlar uykudayken kulağı, burnu, parmağı vs uzuvlarımızı kemirip, koparabilir ve biz acı duymayız.

 İstanbul Fare İlaçlama

Fare ile mücadele ederken küçük deliklerden bile rahatlıkla geçen fare maruz kaldığı kokulu sıvıyı solumamak için kaçmayı deneyecektir. Bu yüzden kokulu sıvı ilaçlama yapmadan önce kapı altları, pencere kenarları, açık boşluklar iyice kapatılmalıdır. Fare ile mücadele edecek kişi veya kişiler profesyonel olmalıdır. Fare ilaçlama konusunda seçeceğiniz firmanın Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olmasına özen gösterin. Kendi sağlığınızı, evcil hayvanlarınızı ve çevre sağlığını riske atmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir