fareler-hakkinda-genel-bilgi

Fare ilaçlaması çok zor ve zahmetli bir iştir. Bu makalemizde Fare ilaçlaması hakkında bilinmesi gereken kısa anekdotlara değindik. Ülkemizde dört mevsim boyunca yaşamına devam eden kemirgen türlerinden olan fareler, aynı zamanda yaşam alanlarımıza da ortaktırlar. Fareler, artık eski ve ilkel yöntemlerle kontrol altına alınamamaktadır. Farenin kapana kısıldığı günler çok geride kaldı. Kurulan basitçe bir düzenek fareler üzerinde etki etmez.

Aslında doğal yaşam alanlarından kapalı mekanlara girmeleri tesadüf ya da bir rastlantı değildir. Fareler, kendi yaşam alanlarında yeterli derecede su ve besin kaynağı bulamadığında önüne çıkan her alana saldırmaya başlar. Farelerin aç kalması demek, önlerine çıkacak her şeyi istila etmek anlamına gelir.

Fareler İnsanı Isırır mı?

Fareler, kemirgen türündendir. Farenin ısırarak insanlara anında enjekte edebileceği bir zehri yoktur. Ancak buna karşın farelerin doğrudan insanlara saldırması karşılaşılan bir durum değildir.

Fareler Nerede Yaşarlar?

Fareler, nemli, rutubetli bakteri salgılayan, hafif loş ışıklı bazen karanlık alanları çok sever. Genellikle de evimizde banyo tuvalet, tesisat boruları, gardırop, çatılı evlerde çatı arasında yaşamını sürdürür. Fareler evimizin nemli alanlarında nefes alırlar.

Fare Türleri Nelerdir?

Fare türleri oldukça fazladır. Dünya üzerinde pek çok türü vardır.

Farelerle Mücadele Yöntemi Nedir?

Farelerle mücadele etmenin tek yolu ilaçlama yapmaktır. İlaçlama şirketleri profesyonel yöntemlerle fareleri kontrol altına almaktadır. Fare istasyonu adı verilen 20-30 cm arasında bir cihaz sayesinde fareler dize getirilmektedir. Zehri yiyen fareler hızlı bir şekilde etkisiz hale gelmektedir.

Fare ilaçlama sürecinde kullanılacak olan ilacın Sağlık Bakanlığından onayı ve güvenilir firma tarafından uygulanabiliyor olması yeterli bir durumdur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir