Fare Yakalama durumu bir oyun değildir. Kemirgenlerin yaratmış olduğu tahribatların maddi zararı sağlığımıza verdiği zararlardan daha fazladır. Hatta bazı kemirgen türlerinin taşıdıkları mikroplar ve yaydığı hastalıklar ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir. Özellikle lağım faresi kemirgen grubu içinde hayvanlara ve insanlara zarar verebilecek en tehlikeli türdür.

Lağım faresinin insanlar ve hayvanlar üzerinde morfin etkisi yaratma gibi bir özelliği vardır. Lağım faresi girdiği alanlarda örneğin bir ahıra girmesi durumunda bir hayvanın burnunu veya herhangi bşr organını acı vermeden kolaylıkla yiyebilmektedir. Lağım faresinin girdiği kapalı mekanlar yani evlerimiz de de aynı etkiyi göstermektedirler.  Bunun yanında fare çeşitleri rutin hayatımızın merkezinde yer edinmişlerdir.

Fareler başta ev faresi olmak üzere insanlara en çok gürültüyü ve mikrobu bulaştıran tür olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Çatı faresi, gümüş faresi, fındık faresi, kör fare, kanguru fare gibi çeşitler ülkemizde sıkla karşılaştığımız kemirgen türleridir.

Hayatımıza bu denli giren ve çeşitli hastalıklara neden olan fareler konusunda gerekli önlemler alınmadığı takdirde karşılaşacağımız sorunlar kaçınılmazdır. Kemirgenler; tifüs, humma, hepatit virüsü, cilt hastalıkları, alerjik reaksiyonlar ve gıda zehirlenmelerine neden olurlar.

Farelerin güvenle kontrol altına alınması için mutlaka dışarıdan profesyonel bir ilaçlama şirketinden destek alınmalıdır.

İlaçlama şirketlerinin Fare yakalama konusunda çalışmaları ve metotları farklıdır. Artık herhangi bir fare zehrini kullanarak uluorta tehlike yaratmayacaksınız. Fare kapanları ve tuzaklarının devri bitti. Bu günün en modern uygulaması Fare istasyonlarıdır. Fare istasyonları tamamıyla farelerin hoşuna giden kokulardan derlenmiş bir zehirdir. Bu zehir adına istasyon dediğimiz 20 ila 30 cm arasında siyah bir düzenektir. Zehrin aromasını ve kokusunu duyan fare yuvasından hışımla çıkarak zehre temas eder. Yuvasına geri döner. Susadığını anlar ve dışarıda su aramaya çıkar. Suyu içtiği andan itibaren 10 saniye içinde ölümü gerçekleşir.

Farelerden kurtulmak fare istasyonları ile işte bu kadar kolay. Sizde 7/24 hizmet veren firmamızı arayarak bu işlemlerden ekonomik fiyatlara faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir