Bu dev örümcek Madagaskar’da bulundu.  Afrika’da bilim adamları tarafından keşfedilen bu haşere, büyüklüğü ile görenleri şaşkına çevirdi. Bacak açıklığının, yaklaşık 12 santimetre olduğu belirtildi. Örümceklerin tehlikeli ve zehirli haşereler olduğunu düşünürsek, görenlerin bu haşereden ürkmemesi mümkün değil.

Bu örümceğin, hangi türe ait olduğu bulunamadı. Ancak Güney Afrika’da bir başka bilim adamı tarafından aynı örümcekten 3 tane daha bulundu. Aynı türe ait oldukları düşünülüyor.

Dev Örümcek Ağı

Görenleri hayrete düşüren ağ,  180 metre boyundaki ağaçları kapsamaktadır.  Teksas eyaletinde Lake Tawakoni Devlet Parkı çalışanları tarafından bulunmuştur. Afrika’da görülen örümcek türüne ait olduğunu düşünülüyor. Bu da aynı türlerin ABD’de bulunduğunu kanıtlıyor.

Genellikle siyah renkte gördüğümüz örümcek ağlarının rengi aslında beyazdır. Sinekleri yakalayarak beslenmektedirler. Ağlarına  takılan sinekler yüzünden, renkleri siyah olarak gözükmektedir.

Zehirli Örümceklere Dikkat Edin

Örümceklerin birçok türü bulunmaktadır. Türleri boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Birçoğu zehirlidir. Zehirli örümcekler genellikle Amerika ve Afrika ülkelerinde bulunmaktadır. Ülkemizde daha az sayıda zehirli örümcek türü bulunmaktadır.  Herhangi bir örümcek ısırmasında, en yakın sağlık kurumuna gidilmelidir. Çünkü bu durum çeşitli reaksiyonlara neden olabilmektedir.

Bulunduğunuz alanda örümcek ağı bulunuyorsa, sağlığınızı riske atmamalı, örümcek ilaçlama hizmeti almanız gerekmektedir. Karşılaştığınız türün zehirli olup, olmadığını bilemezsiniz.  Örümceklerden korkmanıza artık gerek yok. Firmamıza bu konuda güvenebilirsiniz. Sağlık Bakanlığı onaylı firmamız, uygun fiyatlarla hizmetinizdedir.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir