Gümüş böceği 10 ve 12 mm uzunluğunda, hareket kabiliyetleri son derece gelişmiş, gümüş renkli görünen fakat asıl rengi beyaz olan canlı türüdür. Gümüş böceği hızlı hareket kabiliyeti neticesinde girdiği ortam içinde istediği yere rahatça ulaşabilir. Sibel ilaçlama firması yaşam alanlarınıza sızan diğer tüm haşere çeşitleri gibi gümüş böceği ilaçlama uygulaması da vermektedir.
Genellikle nemli, sıcak ve karanlık alanlarda barınmayı seven bu canlı dışarıdan getirilen karton, koli, kutu ve kitapların içinde yaşam alanlarına sızar. Bilhassa mutfak, dolap içi, kiler, banyo, çatı ve bodrum katlarında barınır. Saat ve duvar yarıkları, pencere ve kapı kenarları, parke araları gibi ortamlarda saklanarak, yumurtlar. Dişi bir gümüş böceği günde 200 adet yumurta bırakır. Bu canlının yumurtanın içinden çıkıp yetişkin bir hal alması 4 aylık bir periyot içinde gerçekleşir. Zor yaşam koşullarına karşı son derece aşina olan bu canlı, 10 ay boyunca beslenmeden hayatını sürdürebilir. Ortalama yaşam süreleri 1 ve 3 yıl arasında değişmekle beraber bu durum ortam koşullarına göre 8 yıla kadar uzayabilir. 300 milyon yıldır nesillerinin devam ettiği bilinen bu canlı yaşam alanları içinde kısa süre fark edilmediği takdirde hızlı bir şekilde yumurtlayarak, istila halini alabilir. Bu nedenle kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde gümüş böceği ile karşılaştığınızda kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan profesyonel ilaçlama firmalarından gümüş böceği ilaçlama uygulaması hizmeti almanız hem sizin hem de kişisel alanlarınızın sağlığı için en etkili sonucu doğuracaktır.
Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip Sibel ilaçlama firması aynı zamanda TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsız ilaçlar kullanmaktadır. Uzman ekibin şikayetçi olunan alana gelip, böceğin ilaca karşı olan direncini ve alan büyüklüğünü tespit etmesinin ardından gümüş böceği ilaçlama uygulamasına geçilir. Bu işlem sonucunda alan içinde uzun bir süre o canlı türüne rastlamanız olası değildir.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde gümüş böceği sorunu yaşıyorsanız, Sibel ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden gümüş böceği ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir