gumus-bocegi-ilaclama

Gümüş böceği de birçok haşere gibi sıcak ortamda yaşamayı sevmektedir. Renk olarak gümüşü andırdığı için bu isim verilmiştir. Vücut yapısında ise farklılık olarak baş kısmında antenleri vardır. Bu antenler sayesinde en ufak olan besinlerin yerini bile kolaylıkla bulurlar. Ayrıca bu antenler aracılığı ile kendi aralarında da iletişimi sağlarlar. Gümüş böceğinin vücudu katmanlar şeklindedir. Diğer haşereler gibi yumurta yöntemi ile çoğalırlar.

 

Gümüş böceklerinin yaşam süresi 1 yıl kadardır. Bıraktıkları yumurtalardan çıkan yavru böcekler ilk önce beyaz rengindedir. Daha sonra gümüş rengini alırlar. Bu canlı yumurtasını en kutu köşeye bırakma özelliğine sahiptir. Elbise dolapları, mutfaktaki rafların altı gibi yerlere yumurtalarını bırakarak çabucak çoğalırlar. Bu canlının da diğer haşereler gibi halk arasında farklı bir ismi vardır. Gümüş böceğinin diğer adı gümüşcündür. Gümüş böceği ilaçlama yapılma sebebi insan sağlığına zararlı olduğundan değil etraftaki yünden, pamuktan veya daha farklı yapıda ki birçok ürüne zarar verdiklerinden dolayı yapılmaktadır. Bunu da en iyi sizlere gümüş böceği ilaçlama servisleri sunmaktadır. Bizim profesyonel olarak hizmet veren ekibimiz ilaçlama konusunda da gerekli çalışmaları sizler için yapmaktadır.

Gümüş Böceklerinin Saklandığı Alanlar

Gümüşcün evlerimize girdiği zaman belli başlı yerlerde saklanırlar. Tabi bu yerlerinde kendi aralarında ortak özelliği vardır. Bu özellik ise bulundukları alanın nemli olmasıdır. Gümüş böceği nemli olan mutfak, banyo gibi yerlerde daha sıkça görülür. İlaçlama işlemi yapılırken öncelikte bu alanlara verilmektedir. Çünkü canlı böyle ortamları fazlası ile sevdiği için bu ortamlarda da kalıcı olabilmektedirler. Gümüş böceği ilaçlama şirketi bu konuda bilgi sahibi olduğu için işlemede önce bu yerlerden başlarlar.

GÜMÜŞ BÖCEĞİ İLAÇLAMASI

Gümüş böceği ilaçlama uygulaması yapılamadığı zaman canlı ortamda bulunan kağıt, kumaş, un, naylon gibi eşyaları tüketir. İşlem yapılmadığı zaman uzun süre ortamda kalan gümüşcün zamanla bu besinleri tüketmektedir. Bu besinlerin tüketilmesi sizleri maddi açıdan zarara uğratmaktadır.

Deneyimli ekibimiz gümüş böceği uygulamasının yanı sıra, sivrisinek, salyangoz ve daha birçok haşerenin profesyonel bir kadro sayesinde yok edilmesi adına sizlere hizmet sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir