hali-bocegi-ilaclama

Adı aslından bize canlı hakkında az da olsa bir bilgi vermektedir. Evdeki kullanılamayan, sarılı olan rulo halıların içersinde yaşayan bir böcek türüdür. Bu canlı besin olarak kıl, tüy, ipek, yün gibi ürünleri tüketirler. Çok az türü de olsa bitkisel yiyeceklerden beslenirler.  Halı böceği beslenme işlemini veya yer değiştirme olayını geceleri yaparlar. Bu da demek oluyor ki gündüzleri pek aktif değillerdir. Gündüzlerini dinlenerek kuytu köşelerde geçiren canlı geceleri daha aktif olur. Bu canlı sadece evlerde değil hayatın farklı köşelerinde de insanlara zarar verirler. Halı böceği genelde halı fabrikalarında, kumaş depolarında yaygın bir şekilde bulunurlar. Eğer halı böceği ilaçlama uygulaması yapılamaz ise canlı ortamda bulunan eşyalara zarar verir. Bu da bizim maddi açıdan zararımız olur.İlaçlama ekipleri bizlerin sağlığı adına bu işlemi en kaliteli halleri ile yapmaktadırlar. Bu uygulama sizlerin yapabileceği bir uygulama değildir. Çünkü ilaçlama işlemi uzmanlık gerektiren bir uygulamadır.

 Halı Böceğinin Zararları

Halı böceği eğer iyi beslenirse o zaman yumurtalarını ortama bırakır. Genelde yumurtalarını ise yaşadıkları yerlere bırakan bu canlı çok çabucak ürer. Sizler daha farkına varmadan bu canlı hızla üreyerek sizlerin ortamlarında bulunan eşyalara zarar verirler. Bu yüzden kesinlik canlının tek tük görüldüğü alanlara bile halı böceği ilaçlama yapılması gereklidir. Yoksa hızla çoğalan bu canlı etrafta bulunan eşyalara büyük zararlar vermektedir. İlaçlama ekipleri bu işlemi usulüne göre yaptığı için en işlem esnasında ne de işlem sonrası bir sorun ortaya çıkmaktadır. İşte bu canlının yok edilmesi için bizim seçeceğimiz ekiplerin kalitesi de ayrı bir önem taşımaktadır.

Halı Böceği İlaçlama Firması

Halı böceği ilaçlama yapan ekiplerden sizler yardım alabilirsiniz. Hatta evinizde bulunan eşyaları kaybetmek istemiyorsanız kesinlikle destek almalısınız. Yoksa bunun bedeli çok büyük zararlar ile ödersiniz. Bu yüzden canlıyı dikkate alıp bu işlemi yaptırmanız sizlerin yararına olacaktır.

İlaçlama işlemini yıllardır bu işin içinde olan ekibimizde yapmaktadır. Hatta halı böceği uygulamalarının yanında kene, tahta kurusu ve tüm diğer haşerelerin yok edilmesi adına da ekibimiz uzman kadrosu ile sizlere hizmet sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir