hamam-bocegi-ilaclama

Hamam böceği ilaçlama; farklı yöntemler ve farklı türdeki böcek ilaçları kullanılarak yapılabilir. Gider böcekleri grubunda bulunan bu haşere türü ile mücadele oldukça zordur. Zira hamam böceği, çok hızlı yayılma ve çok hızlı üreme gibi özelliklere sahip olmakla birlikte, beslenme konusunda da çeşitlilik arz ettiğinden, farklı alanlara kolaylıkla yuva yapabilir. Bu nedenle hamam böceği ilaçlama yaptırmak, bu haşereler ile mücadele için en etkili yoldur. Hamam böceği de diğer haşereler gibi sıcak ve nemli ortamlarda bulunmayı çok severler. Bu yüzden genelde dünyanın farklı köşelerinde kolaylıkla yaşayabilirler. En sık karşılaştığımız haşere türü olarak bilinen hamam böceklerinin özelliklerine değinecek olursak;

  • Eklembacaklı olan bu canlının boyutları ise türüne göre değişmektedir. Özellikle sıcak iklime sahip olan tropikal bölgelerde hamam böceklerinin boyu 5cm kadar görülmektedir.
  • Ayrıca hamam böceklerinin yerlerini bulmada, besinlerin nerede olduğunu belirlemede ve tehlikeleri sezmede işini yarayan baş kısmında bulunan antenleri mevcuttur.
  • Hamam böceklerinin sırt kısmında ise kanatları vardır. Bu kanatları uçmak amaçlı kullanmazlar. Kendilerinin dıştan gelen darbeler için kullanırlar.

Hamam Böceği İle Mücadele

Hamam böceği ile mücadele ve canlının bulunduğu ortamı terk etmesi için hamam böceği ilaçlama yapılmaması şarttır. Bunu ise günümüzde sizler bireysel olarak yapmaya çalışmaktasınız. Ama bu sizin için tehlikeli bir durumdur. Çünkü canlının hakkında bir şey bilmediğinizden nasıl bir müdahale yapacağınız hakkında da pek bilgi sahibi olamazsınız. Bunun için ise böcek ilaçlama firması bize yardımcı olabilir. İlaçlama hakkında bilinmeyen birçok konuda bizleri en sağlıklı yöntemler ile aydınlatabilir. Firmamızda hamam böceğini yok etmek için;

  • Jel ilaçlama yöntemi
  • Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı böcek ilaçları
  • Maske, tulum ve eldiven

Gibi teçhizatlar yeterlidir. Hamam böceğinin yarattığı tahribasyondan kurtulmak ve yaşam alanlarınızda konforu sağlamak için firmamızı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Hamam Böceklerinin En Çok Bulunduğu Alanlar

Hamam böceği yapı olarak çok güçlü bir haşeredir. En düşük sıcaklıkta bile yaşayabilen canlı kolayca da üreyebilmektedir. Evlere her türlü farklı yol ile girebilen hamam böcekleri insanların sağlığı açısından tehlikeli bir canlıdır. Sıcak ve nemli ortamlarda sık bulunan canlı evlerinde mutfaklarında yaygın bir şekilde bulunmaktadır. Hamam böceği ilaçlama şirketinin ilk önce bu canlıyı tespit etmek için bakacağı yer burası olacaktır.  Böcek ilaçlama konusunda gerekli tedbirler alınmadığı zaman canlı mutfaklarımızda açıkta bulunan besinlerin üzerine etraftan topladıkları mikropları bırakırlar. Bizler hamam böceği ile mücadele edemeyiz ama kendi çapımızda da bazı önlemler alabiliriz. Bunlar mutfakta açıkta yemek bırakmayarak bunun önüne geçebiliriz. Ama canlının tamamen yok edilmesi için ilaçlama yapılması gereklidir. Bu uygulama ile hamam böceğinden en sağlıklı bir şekilde kurtulabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir