Hamam İlaçlama

Tarihi kültür mirasımız olan hamamlar, geleneksel olarak hala günümüzde popülerliğini korumaktadır. Hamam ilaçlama gereksinimi, hamama özgü böceklerin bu alanlarda türemesine neden olmasındandır. Hamamlar sıcak ve bolca sabun ve temizlik ürünlerinin karışımıyla dolup taşar. Hamamlardaki kısımlar ve işlevleri haşereleri doğrudan kendisine çekebilmektedir.

 

Hamamların çamaşırhanesi, terlik ve havluların bulunduğu alanlarda haşere türlerine rastlamak mümkündür. Zaten haşerelerin ortak noktası;  nem, rutubet, loş ışık ve karanlık! Bu özelliklerin %80’i hamam salonlarında bulunmaktadır. Hamamlarda akar ve pis su giderlerinin bulunması da ayrı bir durumdur. Çünkü burada da kemirgenler kendilerine yer edinmektedir.

 

Hamamlarda çok sık rastladığımız ve kontrol altına aldığımız haşere türleri; fare, lağım faresi, akrep, zehirli örümcek, çıyan, güve, akar, mite, pire, sinek, sivrisinek, karınca, hamamböceği, kakalak, kalorifer böceği, kertenkele, salyangoz, sülük böceği, çekirge, yılan, çıyan, kene en sık şikayet aldığımız karma haşere türlerini oluşturur.

 

Hamamların yılın belli dönemlerinde periyodik olarak ilaçlanması gerekmektedir. Bu ilaçlama sayesinde temiz ve ferah olmalıdır. Hamamların ilaçlanmaması durumunda çeşitli hastalıklar ve salgın başlar. Bu nedenle hamam alanlarının profesyonel bir böcek ilaçlama şirketi aracılığı ile ilaçlanması gerekmektedir.

 

Garantili Hamam Yöntemlerimiz Nelerdir?

  1. Sıvı İlaçlama
  2. Jel İlaçlama
  3. Kokulu ilaçlama
  4. Kokusuz İlaçlama
  5. Fare İstasyonları ve düzenekleri

 

Sağlık bakanlığı tarafından onaylı olan ilaçlarımız sayesinde hamam ilaçlama adına kalıcı ve kesin sonuçlar sunuyoruz. Hamamların periyodik ilaçlanması ve insanlar için güven arz etmesi için mutlaka ilaçlama yapılmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir