Haşere ilaçlama fiyatları sık sık sorulan sorulardan birisidir. Ancak Haşere ilaçlama fiyatlarının belli bir ölçüsü ve standardı yoktur. Buna neden olan temel faktör, haşerelerin yoğunluğu ve ilaçlama yapılacak alanın yüzölçümüdür.

Ekonomik Haşere İlaçlama Ücretleri

Peki, ilaçlama için fiyat yazan firmalar bu işin üstesinden nasıl geliyor? Elbette bu işin üstesinden gelebilmek için ilaçlama işlemlerinin uzman kişi ve kurumlarca yapılması gerekmektedir. Bu durumda ilaçlamayı yapan firmanın profilini sınamakta fayda var. İlaçlama işlemlerinde kullanılan yöntemler ve ilaç türleri, Sıvı ilaçlama, jel ilaçlama, kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve Fare İstasyonlarıdır.

Bir İlaçlama Firmasında Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Bir ilaçlama firması her zaman müşterilerin memnuniyetini üst düzeyde tutmalıdır. Profesyonel bir ilaçlama firması istenenin üstünde bir performans sergileyerek iyi ve güvenli bir intiba bırakmalıdır. Profesyonel böcek ilaçlama firmasının özelliklerine gelince;

  • Tarihçe, misyon ve vizyona sahip olmalıdır.
  • Ruhsata ve yasal tüm prosedürlere uygunluk göstermelidir.
  • Kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması ve TSE tescil damgasına sahip olmalıdır.
  • 7/24 kesintisiz hizmet sunmalıdır.
  • İlaçlama personeli çağrı merkezi ve tüm çalışanların güler yüzlü olması gerekmektedir.
  • İlaçlama firması, veteriner hekimlere, merkez operasyon sorumlularına, kıdemli ziraat mühendislerine ve eğitimli saha personellerine sahip olmalıdır.

Haşere İlaçlamada Kullanılan İlaç Markaları Hangileridir?

Haşerelere karşı mücadele etmek için teknik ve uygulama yöntemleri kadar kullanılacak olan ilacında tesiri ve etkisi hesaplanmalıdır. Bu yüzden üretilen ilaçların kalitesinin kaliteli ilaçlama şirketleri ile buluşması kadar önemli bir faktör yoktur. Ülkemizde Pazar payına giren ve güvenilir olarak satın alınabilecek olan ilaç markaları;

Bayer, Dual, Safa Tarım, Aydın Kimya, Basf , Syngenta, Rockwell, Sis Tarım, Novartıs, Zapi, Vebi

Bu markaların dışında diğer markalara itibar etmemeniz önerilmektedir. İlaçlama fiyatlarının çok düşük olduğu firmaların yapacağı ilaçlama uygulamaları sadece haşereler üzerinde bağışıklık yaratır ve onları dirençli kılar.

Yaşam alanlarınızı temiz tutmak ve zararlı canlı türlerinden korunmak için mutlaka yılın belli dönemlerinde periyodik olarak ilaçlama yaptırın. İlaçlama yaptıracağınız firmanın Profesyonel ve kurumsal olduğundan emin olun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir