kokulu ilaçlama

Haşere İlaçlama Şirketleri

Haşere ilaçlama insanların sağlığı ve güvenliği açısından büyük önem taşıyan ve mutlak suretle yapılması gereken bir olaydır. Böcekler insanların hayatlarında uzun zamandır var olan canlılardır. Sayısız haşere çeşidi bulunmaktadır ve her birinin insanlara zararı çok fazladır. Böcekler olmaları gereken yer olan doğal ortamlarından bizlerin bulundukları yerlere gelirler ve buralarda türlü türlü hastalığa yakalanmamıza sebep olurlar. Bazı böcekler insanların direk olarak hastalanmasına neden olurken bazıları ise dolaylı yollar ile rahatsızlanmasına sebebiyet verir. Bu nedenle Haşere ilaçlama önemli bir iştir. Haşereler evlerimize gelirler ve buralarda açıkta olan yiyeceklerimiz üzerinde gezerler. Bu gıdaların üzerine bıraktıkları salgı ve dışkıları ile bizlere birçok hastalık bulaştırırlar. Böcekler birçok mikrobun bulunduğu ortamlar da bulunurlar çünkü sürekli olarak aktif ve hızlıdırlar. İnsanlar çok uzun yıllardır haşereleri hayatlarından uzak tutabilmek adına büyük çabalar sarf etmektedirler. Çünkü böcekler birçok insanın rahatsızlanmasına ve hatta ölmesine neden olmuştur. Bu nedenle böcekleri faaliyet gösterdiğimiz alanlardan kesinlikle uzak tutmalıyız. Haşereler yürüyen, kemiren ve kanatlı olmak üzere 3 grupta incelenir ancak dünya üzerinde sayısız haşere türleri bulunmaktadır ve her böcek türüne göre uygulanan ilaçlama teknikleri değişkenlik göstermektedir. Haşerelere uygulanan 2 çeşit ilaçlama yöntemi bulunmaktadır.  Bu teknikler sıvı ilaçlama ve jel ilaçlamadır. Sıvı ilaçlama kırkayak gibi haşerelere uygulanıp etki ederken jel ilaçlama ise hamam böceği ve türlerine etkisini göstermektedir.

Böcekler insanların bulunduğu her yerdedirler bazılarını bizler ne yazık ki gözümüz ile göremeyiz ve zararlarının farkına varamayız. Bu olaya en güzel örnek pireler verilebilir. Gözle görülemeyecek kadar küçük olan bu canlılar insanların kanlarını emerek beslenirler ve oldukça zararlı bir haşere türüdür. Mantar, humma gibi birçok hastalığın sebebidirler. Sürekli olarak konakçı değiştirirler bu olay sonucunda ise bir kişideki hastalık diğerine geçer. Pireler boyut olarak küçük olsalar da zararları düşünüldüğü takdir de kocaman bir deve dönüşebilirler gözümüzde bu nedenle pire ilaçlama yapılması gereken önemli bir olaydır. Az önceki haşere türünde olduğu gibi can sağlığımızı ciddi derece de etkileyen böceklerden kurtulmanın tek yolu ilaçlama yapılmasıdır. Bireysel olarak yapılacak mücadeleler ne yazık ki kesin sonuçlar vermez. Kendi imkânlarınız ile yapacağınız ilaçlama işlemleri yalnızca zaman kaybetmenize neden olur çünkü çok sayıda böcek türü vardır ve her biri için ayrı ilaçlar kullanılmaktadır. Bir böceğe etki eden ilaç diğerinin direncini dahi güçlendirebilir. Bu sebeple haşerenin türü belirlendikten sonra ziraat mühendislerinin bakanlıkça onaylı ilaçları uygulanmalıdır. Bu olay sonucunda haşerelerden tamamı ile kurtularak güvenli bir ortama kavuşabilirsiniz. Ancak ilaçlamanın kesinlikle zamanında yapılması gerekir. Çünkü haşereler belirli aralıklarla üreme yaparlar ve belirledikleri alanlara yumurtalarını bırakırlar. Ancak böceklerin yumurtasına etki edecek bir ilaç henüz bulunmamıştır. Bu nedenle haşere ilaçlama zamanın da yapılmalı ve tek seferde uygulanacak işlem ile böceklerin bulunduğu alan tamamen güvenli ve temiz bir hale dönüştürülmelidir. Ancak aksi bir durumda ise yapılacak olay ilaçlama işleminin tekrarlanmasıdır. Uzman ekiplerin belirlediği zaman aralığından sonra ilaçlama işlemi tekrar uygulanarak böcekler ile mücadele tamamlanmalıdır. İlaçlama öncesinde ve sonrasında yapmanız gereken pek de bir şey yoktur ancak birkaç önemli husus bulunmaktadır. Böcek ilaçlama şirketleri işlemlerini uygulamadan önce açıkta gıda kaynağı kesinlikle bırakılmamalıdır. Son olarak ise evde dip köşe kesinlikle temizlik yapılmamalıdır. Sizlere ilaçlama öncesinde ve sonrasında bu görevler düşmektedir ancak böcekleri hayatlarınızdan tamamı ile uzak tutabilmeniz adına yapacağınız önlemler vardır bu önlemler alınarak böceklerden kurtulmak ve bu haşerelerin bulaştırdığı hastalıklardan korunmak daha da kolaylaşır. Bu önlemler;

  • Evlerde bulunan çöpleriniz böcekler için ziyafet niteliği taşır. Bu nedenle çöplerinizin zamanında atılmasına özen göstermelisiniz.
  • Haşereler evlerinize duvar çatlaklarından ve borulardan gelirler bu açıkların kapatılması ile onların sinsice içeri sızmasını önlemiş olursunuz.
  • Yaz aylarında kapı ve pencerelerin kapalı olduğu evler nerede ise yok denecek kadar azdır bu sebeple bu kısımlara taktıracağınız sineklikler evlerinizde daha güvenli yaşamanızı sağlar.
  • Bahçesi olan evlerde uçan böcek sayısı fazladır. Bu alanlara yırtıcı kuşların yuva yapmasını sağlamanız uçan haşereleri kendilerine yem yapmalarını sağlar ve dolaylı olarak sizlerinde bu böceklerden kurtulmanızı mümkün kılar.

Haşere İlaçlama Servisleri

Yukarıda verilen önlemler yalnızca birkaçıdır. Bu örnekler çoğaltılabilir. Biz hizmet sunduğumuz alanlardaki müşterilerimizi bu anlamda kesinlikle bilinçlendiriyoruz. İlaçlama yaptırmadan önce seçeceğiniz haşere ilaçlama firmaları hakkında ayrıntılı bir biçimde araştırma yapılması gerekmektedir. Çünkü korsan adı altında çalışan işletmelerin sayısı oldukça fazladır. Bu sözde şirketler yurt dışından temin ettikleri ilaçların içine kimyasal madde karıştırarak ilaçlama işlemi yaparlar. Bu olay insanların zehirlenmelerine neden olur ve oldukça sağlıksız bir işlemdir. İlaçlama yapacak olan şirketin mutlaka Sağlık Bakanlığınca onaylı belge ve izinlere sahip olması gerekmektedir. böcek ilaçlama servisleri talep etmeden önce mutlaka bakanlığın vermiş olduğu izinleri görme talebinde bulunmalısınız. Böcekler insanların hayatlarına ciddi zararlar veren canlılardır ancak bu haşerelerin ilaçlaması esnasında halkın sağlığını düşünmek bir ilaçlama şirketinin en birincil kuralı olmalıdır. Bakanlık 2005 yılından bu yana ilaçlama sektörünü belirli prosedürlere tabi tutmuştur. Bunun sebebi yanlış yapılan uygulamalar ile insanların cilt hastalıkları gibi birçok rahatsızlığa yakalanmasıdır. Biz ilaçlama şirketimiz olarak çok uzun yıllardır hizmet vermekte olan ve sizlerin bütçesini sarsmayacak böcek ilaçlama fiyatları sunan bir şirketiz. 7 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmetler sunmaktayız ve Türkiye’nin birçok il ve ilçesine ilaçlama hizmetlerimizi kesintisiz olarak devam ettirmekteyiz. Sizlerde kaliteli ve güvenilir bir ilaçlama hizmetinden yararlanmak istiyorsanız online olarak bizlere ulaşabilir ve hizmetlerimizi talep edebilirsiniz. Uzman ekiplerimizin uygulamış olduğu ilaçlama yöntemleri ile ziraat mühendislerimizin hazırladıkları ilaçlar doğrultusunda kaliteli hizmetler sunmaktayız.

Haşere özellikle yaz aylarında çok sayıda çoğalan ve çok hızlı üreyen zararlılardır. Yaşadıkları ortamlara birçok mikrop bulaştıran haşereler, aynı zamanda taşıdıkları mikroplar ile birçok hastalığa neden olmaktadırlar. Bazı haşere türleri kan emerek beslenmelerini sağlarken, bazı haşere türleri ise insanların gıdaları üzerinde gezerek beslenmelerini sağlarlar. Yaşam alanlarınızda haşerelerden korunmak için, yasal olarak çalışan ve Sağlık Bakanlığı ruhsatına sahip olan ilaçlama şirketlerine ulaşıp, haşere ilaçlaması yaptırmalısınız. Haşere ilaçlaması özellikler gıda maddelerinin bol olduğu, lokanta, fırın, pastane, cafe ve restaurant gibi yerlerde sık yapılmalıdır. Çünkü birçok haşere yiyeceklerin bol olduğu, sıcak mekânlarda yaşar. Haşere ilaçlaması insan sağlığı açısından önemli bir uygulamadır. Bu nedenle haşere ilaçlaması, ilaçlama konusunda bilgi sahibi olmayan kişilerce yapılması, hem ilaçlama yapan kişi hem de çevresindeki canlılar için çok tehlikelidir. Haşere ilaçlaması, deneyimli ve uzman ilaçlama personeline sahip yasal ilaçlama servislerinin işidir. Hangi tür haşere için hangi ilacın kullanılacağını bilmek önemlidir. Bu nedenle ferdi olarak yapılan haşere ilaçlaması ve kullanılan etkisiz ilaçlar olumlu bir sonuç vermez. Sibel ilaçlama şirketi olarak kullandığımız haşere ve böcek ilaçları, çok etkili ilaçlar olup, ziraat mühendislerimiz tarafından özel olarak hazırlanmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı olan Sibel ilaçlama firmamız sizlere her türlü haşere ilaçlaması sonrası gerekli tüm belgeleri sunar. İlaçlama sektöründe lider olan Sibel ilaçlama şirketimiz sizlere yıllardır her türlü haşere ilaçlama konusunda en güvenilir ve garantili hizmeti sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir