Böcekler hepimizin korktuğu hayvanlardır. Gerek görüntüleri ile gerekse çevreye verdikleri zarar ile oldukça korkunçturlar. Bu nedenle çevremizde bulunmalarını istemeyiz. Çevremizde bulunanları ise yok etme amacı ile ilaçlama yapmaktayız. Ayrıca firma olarak, ilaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktaları da göz önünde bulundurmaktayız. Bu noktalardan bazıları:

  • İlaçlama esnasında doğru ilacı kullanmak
  • İlaçlama esansında doğru yöntemi kullanmak
  • İlaçlama yapacak olan ekibin sağlık bakanlığı tarafından onaylı olması şeklinde sıralanabilir.

İlk madde olan ilaçlama esnasında doğru ilacı kullanmak sağlık için önemlidir. Böcekleri yok etmek amacıyla sıkılan yanlış ilaçlar ilaçlama yapılan yerdeki insanları da etkileyebilmektedir. Bu nedenle işinde uzman bir firmanın ilaçlama yapması gerekmektedir. İkinci madde olan doğru yöntemi kullanmakta bu konuda önemlidir. Böceklerin yerleşim alanları ve sayılarına uygun olarak yapılan ilaçlamalar daha etkili olacaktır.  Üçüncü madde olan sağlık bakanlığıyla ilgili durum ise firmanın bilgi ve kalitesinden emin olmak için önemlidir. Sağlık bakanlığı tarafından onaylı bir ekibe sahip bir ilaçlama şirketi ilaçlama işini daha doğru ve bilgili şekilde yapabilmektedir.

İlaçlama Yöntemleri

İlaçlama işleminde kullanılmakta olan temel iki yöntem bulunmaktadır. Bunlar sıvı ile ilaçlama ve jel ile ilaçlama yöntemleridir. Sıvı ile ilaçlama yöntemi en fazla tercih edilen yöntemdir. Bu yöntem kokulu ya da kokusuz bir şekilde tercihe bağlı olarak uygulanmaktadır. Jel ile ilaçlama yöntemi ise böceklerin ve haşerelerin yuvalarına etki etmek için uygulanan bir yöntemdir. Yerleştikleri alan belli olan haşereleri yok etmek amacıyla jel ile ilaçlama yapılmaktadır.

İlaçlanan Haşereler

İlaçlama şirketimiz tarafından ilaçlanan haşerelerin başında kene, karınca, tahtakurusu, örümcek gibi böcek türleri yer almaktadır. Bunun dışında çeşitli fare türleri için de ilaçlama işlemi uygulanabilmektedir. Tarla faresi, lağım faresi, fındık faresi gibi fare türleri fare ilaçlama işlemi ile etkisiz hale getirilmektedir. İlaçlanan haşerelerin yuva yaptığı da tespit edilirse farklı ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır.

Eğer siz de bulunduğunuz yerdeki böcek ve haşerelerden şikayetçi iseniz firmamıza başvurarak bu sorunun çözümü için yardım alabilirsiniz. Bize web sitemiz ya da telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir