ilaclama-sirketi

Böcek ve Haşere İlaçlama Şirketleri

İlaçlama şirketleri, bakteri ve mikrop yayarak sağlık problemlerinin oluşmasına neden olan; iş yerleri başta olmak üzere, ev, fabrika gibi alanlar ile bahçe ve tarla gibi açık alanlarda maddi zarara yol açan ve virüs bulaştırarak ya da zehirle yoluyla insan ve hayvanların ölümüne sebebiyet veren haşere ve kemirgenlere karşı uygulama yapan işletmelerdir. Akrep ve çıyan gibi zehirli haşereler ile pire ve kene gibi parazitler insanların ölümüne yol açabilecek derece güçlü virüs veya zehir taşırlar. Bu haşereler ile mücadele için uygulama yapan Böcek ilaçlama şirketleri; daha zararsız görülen hamam böceği, karınca gibi canlılara karşı da işlem yapmaktadır. Bütün haşere ve kemirgenler; bakteri ve mikrop taşıyıcılığı yaptığından sağlık açısından olumsuz etkiye sahiptir. Bunun yanı sıra; ağaç kurdu, bitki biti, güve gibi haşereler, eşyalara ya da ürünlere zarar vererek, maddi hasarlara yol açmaktadır. Bu nedenle haşereler ile mücadele yöntemleri büyük önem taşımaktadır. Maddi hasara neden olan ve sağlığı olumsuz yönde etkileyen böceklerden kurtulmak hem açık hem de kapalı alanlarda son derece önemlidir.

İnsanlar evlerinde ve iş yerlerine hatta yaşadıkları her alanda haşerelerden yana olumsuz yönde etkilenirler. Haşerelerin yaymış oldukları hastalıklar ciddi boyutlara ulaştığından dolayı insanlar çareyi ilaçlama yaptırmakta bulmuşlarıdır. Toplumuzda artık böcek ilaçlama bir gereksinim haline gelmiş durumdadır. İlaçlama şirketleri İnsanların sağlıklarını olumsuz yönde etkilemekte olan canlılara karşı mücadele savaşı başlatmışlardır. Gerek kullanmış oldukları yöntemler gerekse uyguladıkları ilaçlar ile kaliteli yaşam sağlamak adına hizmet vermektedirler. İlaçlama şirketleri sağlık bakanlığınca onaylı olarak çalışmaktadırlar.

Haşere ilaçlama firmaları tarafından iç ve dış mekanlara yapılan uygulamalarda farklı haşere ilaçları ve ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır. Bu nedenle haşere türünün doğru belirlenmesi ve bu doğrultuda ilaç hazırlanması gerekmektedir. Dolayısıyla haşere ve kemirgen ile mücadele eden firmaların sahip olması gereken özelliklerin başında, böcek ve fare türleri konusunda uzman olan müşteri temsilcileri ya da çağrı merkezi elemanları çalıştırmak gelir. Zira uygulama yapılacak alandaki haşere türünün doğru belirlenmesi, ilaçlamanın en önemli aşmasını oluşturmaktadır. Şikayetçi olunan haşereyi doğru şekilde tespit edemeyen firmalar, yanlış ilaç yönlendirmesi ve uygulaması yapacağından haşereler ile mücadele konusunda bir çözüm sağlamak mümkün olmayacaktır.

Ev İlaçlama Şirketleri

İlaçlama servisleri tarafından en sık uygulama yapılan alanların başında; bodrum, çatı, ev, bina gibi alanlar gelmektedir. Genellikle çok hızlı şekilde çoğalan ve çabuk yayılabilen haşereler bir alandan diğer alana kolayca geçiş yapabildiği gibi kısa sürede farklı alanlara yuva yapabilmektedir. Hamam böceği ve pire gibi haşereler, bodrum ya da çatı gibi alanlarda yuva yaparak buradan tüm binaya yayılabilmektedir. Bu nedenle bir dairede ya da ortak kullanım alanlarında bulunan haşereler, kısa sürede tüm alana yayılabilmektedir. Ev ilaçlama uygulamaları haşerelere karşı etkili bir çözüm yolu olduğu gibi zararlı canlılara karşı kesin çözüm almak ve koruma sağlamak için bina ilaçlama yaptırmak daha etkili olacaktır. Haşere ilaçlama firmaları bu konuda ekonomik çözümler sunmakta ve indirim yapmaktadır.

Böcekler hayatımızın bir parçası durumuna gelmişlerdir. Onlarda yaşamak için güvenli bir barınak ve beslenmeleri için gıdalara ihtiyaç duyarlar. Onlar için evlerimiz ve toplu yaşam alanlarımız en uygun alanlardır. İlaçlama şirketleri açık ve kapalı alan fark etmeksizin haşerelerin sıklıkla oldukları yerlere ilaçlama yapmaktadır. Sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama ile haşerelerin yuvalarına nüfus edilerek bulundukları alandan yok edilirler. Bizlere bulaştırmış oldukları hastalıklardan dolayı sağlık sorunları yaşamamıza neden olurlar. Korsan ilaçlama şirketleri dışarıdan temin ettikleri ilaçlar ile insanların sağlıklarını olumsuz yönde etkilerler. Gerek kullanmış oldukları ilaçlar gerekse yöntemler ile hem sağlık sal açıdan hem de maddiyat açısından sorun yaşatırlar.

İş Yeri İlaçlama Şirketleri

Nemli ve sıcak alanlarda çok hızlı bir şekilde çoğalabilen böcekler, yiyecek bulabildikleri alanlarda kolaylıkla yaşayabilmektedir. Fırın, cafe, restoran gibi iş yerlerinde sıklıkla görülen hamam böceği, karınca ve gümüşçün gibi gider böcekleri, sağlık açısından ciddi sorunlara yol açtığı gibi maddi zararlara da neden olmaktadır. Gıda maddelerinin üzerinde dolaşan bir haşere, binlerce bakteri ve mikrobu yiyeceklere bulaştırmış olur. Bu yiyeceklerin tüketilmesi gıda zehirlenmesine ve sindirim yolu hastalıklarına yol açar. Bu nedenle gıda üzerine hizmet veren; yemekhane, kantin, büfe, fırın gibi alanların düzenli olarak haşere ilaçlama yaptırması gerektirir.  Haşere ilaçlama şirketleri tarafından düzenli olarak uygulama yapılan iş yerleri hem maddi açıdan hem de sağlık açısından zarar teşkil etmeyecektir.

İlaçlama yapılacağı zaman mutlaka iyi araştırılmış olan ve güvenilirliğinden emin olunan firmalar seçilmelidir. Sağlık bakanlığı onaylı ve ilaçların ziraat mühendislerinin denetiminden geçirilerek hazırlanmakta olan ilaçlama şirketleri seçilmelidir. Böcek ilaçlama fiyatları açısından da insanları kandırmakta olan bu sahte firmalar böceklerin yok edilmelerinden çok onların daha da gelişmelerine ve dirençlerinin artmasına neden olurlar. İlaçlama şirketleri seçilirken gerekli belgelere sahip olup olmadıklarına dikkat edilmelidir.

Gıda üretim merkezi ya da gıda satışı yapan iş yerlerinin yanı sıra ofis, fabrika gibi alanlarda da haşereler ciddi sorunlara yol açmaktadır. Çalışanların motivasyonu olumsuz etkileyen haşerelerin yanı sıra, fareler de iş yerleri için maddi zararlara neden olmaktadır. Bu nedenle iş yeri ilaçlama uygulamaları yılda en az iki defa yapılması gereken bir işlemdir. Kalabalık alanlarda çok çabuk şekilde çoğalan haşereler, rahatsız edici olmalarının yanı sıra sağlık açısından da ciddi sorunlara yol açmaktadır.

Böcek İlaçlama Şirketleri

Açık ve kapalı alanlar için yapılabilen ilaçlama uygulamalarında farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler alanın durumuna ve konumuna göre değişmekle birlikte, uygulama yapılacak alandaki haşereye göre de farklılık göstermektedir. Sıvı ilaçlar kullanılarak yapılan haşere ilaçlama uygulaması katı ilaçlar ya da jel formdaki ilaçlar kullanılarak da yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra buharlama ya da püskürtme yöntemi ile yapılabilen ilaçlama uygulamaları için profesyonel ilaçlama servisleri tarafından yardım almak büyük önem taşır.

Bireysel kullanım alanlarında haşereler ile mücadele için profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak gerektiği gibi toplu kullanım alanları olan; yurt, hastane, eğitim merkezi, fabrika gibi alanlar için de uzman firmalardan hizmet almak gereklidir. Kapalı tutulamayacak alanlarda haşere ve kemirgenler ile mücadele için katı, toz ya da jel formdaki ilaçlar kullanılabildiği gibi kokusuz sıvı ilaç da kullanılabilir. Özellikle pire ve tahtakurusu gibi yok edilmesi zor olan haşereler için püskürtme tekniği ile uygulanan ilaçlama uygulamasıyla kesin çözüm almak mümkündür. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli gibi ülkemizin kalabalık illerinde daha sık uygulanan haşere ilaçlama işlemlerinden olumsuz etkilenmemek için yardım alacağınız firmanın niteliklerine dikkat etmeniz şarttır.

Fare İlaçlama Şirketleri

Çatı faresi, sıçan gibi kemirgen türleri yaşam alanlarına girerek, hem korkuya hem de sağlık sorunlarına yol açar. Maddi zararlara da yol açan fareler için hem açık alanlarda hem de kapalı alanlarda uygulama yapılmaktadır. Açık alanlarda sıvı ilaçlar ya da fare istasyonları kullanılarak yapılabilen uygulamalar; açık alanlarda hem sıvı ilaçlar hem de fare zehirleri kullanılarak yapılmaktadır. Fareden kurtulmak için iç mekanlara yapılan uygulamalar kadar, dış mekanlarla bağlantısı olan alanlar için, bahçe ya da park gibi alanlara da takviye ilaçlar konulmalıdır. İç mekanlara fare girişi gibi durumların önüne geçebilmek için dış alanlara da uygulama yapılması büyük önem taşımaktadır.

Haşere İlaçlama Firmalarından Yardım Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zehirli haşereler, kan emerek beslenen canlılar, kemirgenler ve gider böcekleri olarak ayrılabilecek haşerelerden kurtulmak için uzman ilaçlama servisleri tarafından yardım almak büyük önem taşır. Açık ya da kapalı alanlarda uygulama yapacak firmanın Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olması, ziraat mühendisleri tarafından haşere türüne özgü olarak hazırlanmış ilaçlar kullanması ve ilaçlama yöntemleri konusunda hakim olması son derece önemlidir. Kalitesiz uygulamalar yapan birçok ilaçlama servisi, çevre sağlığını tehdit ettiği gibi halk sağlığını da riske atmaktadır. Bu nedenle gerek ev, iş yeri gibi alanlarda gerekse, hastane, yurt, fabrika gibi mekanlarda, haşereleri yok etmek için kaliteli hizmet veren ve alanında uzman olan ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir