jel ilaçlama

JEL İLAÇLAMA

Jel ilaçlar son zamanlarda haşereye karşı kullanılan özel yapılı ilaçlar olup kesinlikle insan sağlığına bir etkisi yoktur. Jel ve benzeri ilaçlar sadece zararlı haşere yani börtü böcek dediğimiz küçük böcekler için kullanılan ilaçlardır. Jel ve tarzı ilaçların kesinlikle kokusu insanları ve etraftaki diğer canlıları rahatsız etmez.
Kendine has kokuları ile jel ilaçlar böcekleri kendi üzerine çeker ve böceklerin bu ilacı yemesini sağlar. Jel ilaçtan yiyen bu böcekler ilacın etkisi ile ölürler ve ölen böcekleri besin olarak kullanan diğer böcekler de ondan zehirlenip ölürler.

Jel ilaçların uygulanış miktarları ve uygulanış şekli farklıdır. Jel ilaçlar evin belli bölgelerine uzman kişilerce uygun bir şekilde uygulanır. Jel ilaçlar ile yapılan ilaçlamada kesinlikle yaşam alanınızdan çıkmaya gerek yoktur. Bu bakımdan jel ilaç ile ilaçlama hem çok kolay ve hem de sağlıklıdır. Jel ilaç uygulaması günün her saatinde ve her yere rahatlıkla yapılabilir. Firmamızda kullanılan Jel ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar olup kesinlikle haşere dışındaki canlılara olumsuz bir etki yapmaz.
H

er haşere gurubu için jel ilaçlara uygulanmaz. Bu bakımdan kullanılan haşere gurubunu iyi belirlemek gerekir.
Jel ve benzeri ilaçlara evlerdeki hamam böceği ve buna benzer çabuk ölen haşere için kullanılır. Ölmesi zor olan bazı haşereler için jel kullanımı kesin sonuç vermez. Jel ilaçlar kalıcı özeliği sayesinde diğer ilaçlardan daha uzun süreli etki eder. Jel ilaçlar ile ilaçlama yapıldıktan sonra kesinlikle ilaçlanan ortamdan silinmemeli çünkü kalıcı etkisi ile uzun zaman haşere ölümüne neden olur.

JEL İLAÇLAMA YAPILIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
1 – Jel ilaçlar kesinlikle insan ve hayvan sağlığını olumsuz etkilemez
2 – Jel ilaçlamada kesinlikle evleri terk etmeye gerek yoktur.
3 – Jel ilaçların kokusu yoktur ve çevreyi rahatsız etmez.
4 – Jel ilaçlamada evleri ve yaşam alanlarını terk etmeye gerek yoktur.
5 – Jel ilaç uygulanan alanın kapı ve penceresini kapatmak gerekmez.
6 – İlaçlama öncesi kesinlikle hazırlık yapmaya gerek yoktur.
7 – İlaçlama sonrası evlerde temizliğe gerek duyulmaz.
8 – Jel ilaçların kalıcı özeliğinden dolayı kesinlikle uygulanan alandan silinme

DİKKAT DİKKAT DİKKAT ÖNEMLİ UYARILAR

Sağlık Bakanlığı’ndan halk sağlığı alanında ilaç uygulama izin belgesi olmayan firma veya şahıslara ilaçlama yaptırıp sağlığınızı tehlikeye atmayın. Ruhsatsız firmalar Çin malı insan sağlığına % 100 zararlı kanserojen etkisi olan ilaçları kullanmaktadırlar.Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı çok az sayıda firma vardır. Ruhsatsız firma sayısı ise yüzlercedir. Unutulmamalıdır ki insan hayatı her şeyden önemlidir. İlaçlama yaptıracağınız firmayı mutlaka araştırın Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatı olmayan firma veya şahısları İl Sağlık Müdürlüğüne veya Cumhuriyet Savcılığına bildirmeniz bir vatandaşlık görevidir. Ruhsatsız firma veya şahısları 184 Sağlık Bakanlığı hattına ücretsiz ihbar edebilirsiniz.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN RUHSATI OLMAYAN FİRMALARA NEDEN İLAÇLAMA YAPTIRILMAMALIDIR? SAKINCALARI NELERDİR?

1. Yasal ilaç kullanmadıkları için sağlığınızı tehlikeye atarlar.

2. İlaçlama amacına ulaşmaz böcekler tamamen yok olmaz.

3. Sabit yerleri olmadığından her zaman ulaşmanız mümkün olmaz.

4. Sözde ilaçlama maksadıyla evlere veya iş yerlerine girip hırsızlık yapanların sayısı oldukça artmaktadır.

5. Haksız kazanç elde etmektedirler ve vergi vermemektedirler.

İlaçlama yaptıracağınız firmayla telefon görüşmenizde ruhsatı olup olmadığını sorun. Fakat ruhsatımız yoktur diyene pek rastlamazsınız o yüzden gelen servisten sağlık bakanlığından ilaç uygulama belgesini mutlaka isteyeceğinizi söyleyin. Sizin bilinçli müşteri olduğunuzu anlayacak ve zaten gelmeyeceklerdir. Gelseler de, sağlığınız açınızdan ciddi sorunlar ortaya çıkmaması için, ruhsatı görmeden ilaçlama yaptırmayınız.

KOKULU İLAÇLAMA

Kokulu ilaçlar yoğunluğu fazla olan ve etkili olan ilaçlardır. Kokulu ilaçlar su karışımı ile hazırlanan ve birkaç ilacın karışımından oluşan ilaçlardır. Kokulu ilaçlar etki olarak çok güçlü olduğu için her türlü haşere grubuna etki eder. Bu bakımdan jel ve kokusuz ilaçlamanın etkisiz olduğu alanda kokulu ilaçlar devreye girer.

Kokulu ilaçlar ölmesi zor olan tahta kurusu, tahta kurdu, akrep, pire, yılan gibi birçok haşereye çözüm olmaktadır.

Kokulu ilaçlama yapılırken mutlaka ilaçlanan alan terk edilmeli. Kesinlikle kokulu ilaçlar solunmamalı. Kokulu ilaç ortamında kalan böcek, hayvan ve insan ne varsa hepsi ölür.

Bu bakımdan insanlar kokulu ilaç ortamına maruz kaldığında hemen temiz havaya çıkılmalı ve zaman kaybetmeden doktora başvurulmalı.

Kokulu ilaçlama yapan eleman mutlaka işin eğitimini almış olması gerekir. Uygulamada eksiklik veya yanlışlık yapılsa çok ciddi rahatsızlıklara neden olunur.

Kokulu ilaçlama uygulandığı zaman, ilacın uygulandığı mekân en az 4 saat terk edilmeli ve bu zaman zarfından sonrada minimum 1 saat kadar havalandırılmalı.

Kokulu ilaçlamada bebek ve çocuk eşyalarını mutlaka kontrol altına almak gerekir. Zira çocuklar çok hassastır bundan etkilenebilir.

Kokulu ilaçlama öncesi açıkta kesinlikle gıda maddesi bulundurulmamalı. Evde evcil hayvan ve hatta akvaryum dahi her şey dışarı alınmalı. Kokulu ilaçlar mutlaka sağlık bakanlığı kontrolünde olmalı.

İlaçlama firması mutlaka yasal olmalı ve personeli tecrübeli ve profesyonel olmalı.

KOKULU İLAÇLAR VE İLAÇLAMA İLE İLGİLİ SORULAN SORULAR

1 – Kokulu ilaçlar insan için zararlımıdır?

Evet kokulu ilaçlar solunduğu zaman veya gıdalar ile insanlara nüfuz ettiği zaman insanı zehirler.

2 – Kokulu ilaçlar ne zaman yapılmalı?

Kokulu ilaçlar, ölmesi zor olan haşereler ile mücadelede kullanılır. Bu haşere ilaçlaması haşere görüldüğü anda istenilen zamanda yapılır. Şirket olarak haftanın 7 günü ve 24 saat hizmet vermekteyiz.

3 – Kokulu ilaçlamada ilaçlanan alan ne kadar terk edilir?

Kokulu ilaçlamada evler ve iş yerleri az 4 saat kadar kapalı tutulmalı ve ilaçlama sonrası 1 saat kadar havalandırılmalı.

4 – Kokulu ilaçlama nasıl yapılır.

Kokulu ilaçlar su ile hazırlanan ilaçlardır son sistem teknolojik ürünlerle yapılır. Haşere grubu görüldüğü tüm alanlara uygulanır.

 

KOKUSUZ İLAÇLAMA

Kokusuz ilaç özel hazırlanan karışımsız ilaçtır. Bu ilaç ile ilaçlama yapıldığı zaman kesinlikle ilaçlanan yeri terk etmemize gerek yoktur. Bu ilaçlama yapılırken evlerimizi ve iş yerlerimizi kapatmamıza gerek yoktur. Kokusuz ilaçlar su içerikli olup su karışımı ile hazırlanan ilaçlardır. Bu ilaçları her zaman ve her mekâna uygulayabiliriz. Kokusuz ilaçlama için kullanılan ilaçlar mutlak süratle Sağlık Bakanlığı onaylı olmalı.

Kokusuz ilaçlama yapılırken dikkatli olmak gerekir. Bu ilaçlar kesinlikle gıda maddelerine temas etmemesi gerekir. Bu ilaçlar kokusuz diye aldatıcı olmasın kesinlikle diğer ilaçlar gibi buda zehirlidir.

Kokusuz ilaçlama yapılırken kesinlikle gıda maddelerini bozar ve ilaç temas eden gıdalar atılmalıdır. Eğer ilaçlı gıdalar tüketilse zehirlenmeler ve hatta ölümler görülebilir. Kokusuz ilaçlama yapılmadan önce ve yapıldıktan sonra bazı tekbirler almak gerekir.

Kokusuz ilaçlama evdeki her türlü böcek için kullanılabilir. Fakat pire ve tahta kurusu gibi çok zor ölen haşereler için pek önerilmez bu haşereler için mutlaka kokulu ilaç takviyesi yapılmalı.

KOKUSUZ İLAÇLAR VE İLAÇLAMA İLE İLGİLİ SORULAN SORULAR

1 – Kokusuz ilaçlar tehlikelimi?

Solunmasında herhangi bir şekilde zararları yoktur. Fakat kokusuz ilaçlamada ilaçlar gıdalara temas ederse mutlaka gıdalar atılmalı kesinlikle tüketilmemeli.

2 – Kokusuz ilaçlamada ilaçlanan alanı terk etmek gerekir mi?

Kokusuz ilaçlamada kesinlikle ortamınızı terk etmenize gerek yoktur. Çünkü kokusuz ilaçlamada insanlar ilaçları solursa herhangi bir etki yapmaz.

3 – Kokusuz ilaçlar nasıl uygulanır?

Kokusuz ilaçlar su bazlı ilaçlardır. Bu ilaçların günün herhangi bir saatinde kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

4 – Kokusuz ilaçlama sonrası neler yapılır?

Kokusuz ilaçlama sonrası mutfaktaki eşyalarınız yıkanmalı ve evler yüzeysel temizlenmeli asla dip bucak yerler temizlenmemeli.

5 – Kokusuz ilaçlamada evler ve iş yerleri ne kadar kapalı tutulmalı?

Kokusuz ilaçlama yapılırken kesinlikle mekânımızı kapatmaya veya terk etmeye gerek yoktur.