Hamam böceğinin bir başka türü olan kakalak böceği, dünya üzerinde en fazla üremeye sahip haşere çeşitleri arasındadır. Dişi bir kakalak yılda ortalama 30 bin civarı yavru bırakır. Yaşam süresi boyunca bu sayı 1 milyonu bulur. Sibel ilaçlama firması olarak tüm haşere çeşitleri gibi kakalak böceği ilaçlama uygulaması da vermekteyiz. Kakalak böceği gerek yaşadığı ortamdan ötürü, gerekse yediği besinler neticesinde pis bir canlıdır. Nemli ve sıcak bölgelerde yaşayan bu canlılar evlerde genellikle mutfak ve banyo gibi alanlarda yaşar. Tamir olmayan su ve kanalizasyon borularında, parke ve duvar çatlaklarında, kırık, çıkık alanlarda barınır. Kakalak böceklerinin insanlarla dolaylı veya doğrudan temasları sonucu kişilerde; dizanteri, verem, gıda zehirlenmesi, astım, mantar, hepatit ve alerjik reaksiyonlar görülebilir. Günde 20 saat yuvasından çıkmadan uyur. Açlığa 30 gün boyunca dayanıklı olan kakalak kafası koptuğunda 1 hafta yaşamını sürdürür. Evrim geçirmemiş nadir canlılar arasında yer alır.
Vücutlarının dışındaki kabuk son derece sert olduğundan kolaylıkla ölmez. Halk arasında hamam böceği, karafatma ve kalorifer böceği olarak da bilinen kakalak böcekleri ile yaşam alanlarınızda karşılaştığınızda kendiniz müdahalede bulunmamalısınız. Profesyonel kakalak böceği ilaçlama hizmeti veren firmalardan alınacak yardım ile en etkili ve kısa sürede bu haşerelerden kurtulabilirsiniz.
Sibel ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı’nca onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda bu haşere çeşidi ile ilgili sorun yaşıyorsanız Sibel ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden kakalak böceği ilaçlama uygulaması adına her türlü bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir