Kalorifer Böceği

Kalorifer böceği, pis, sıcak ve nemli yerlerde yaşamayı seven, insan gıdaları ile de beslenen bir haşere türüdür. Kakalak, karafatma, hamam böceği olarak da bilinen bu haşereler hızlı üremeleri, bıraktıkları kötü kokuları, etrafa bıraktıkları salya, dışkıları yoluyla birçok hastalığı insanlara bulaştırmaları nedeniyle oldukça tehlikelidirler. Bu nedenle görüldükleri yerlere kalorifer böceği ilaçlama uygulatılmalıdır. Aksi halde bireysel yapılacak müdahaleler bu haşereler için ancak geçici çözümler olacaktır.

Kalorifer böceği (kakalak böceği), nemli ve sıcak yerleri sevdiği için ev, fırın, yemekhane, pastane gibi hem gıdaların hem sıcağın fazla olduğu yerlerde bulunurlar. İnsan gıdaları dışında kağıt, silikon, naylonla da beslenebilen bu haşereler yok edilmediği durumda sayıları hızla artacak ve zararları ile daha fazla karşılaşılacaktır. Boyutları 1-4 cm kadar olup, başarında vücutlarından uzun bir anten bulunmaktadır. Bu antenler sayesinde algılama yetileri oldukça kuvvetlidir. Bu sayede de yiyeceklerini kolaylıkla bulabilirler. Yiyecek bulamadıklarında uzun süre aç kalabilmektedirler ancak susuzluğa ancak 1 hafta kadar bir süre dayanabilirler. Vücutları oldukça dirençlidir ve bu da yok edilmelerini zorlaştırır. Kalorifer böceğinden kurtulmak için profesyonel kalorifer böceği ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır. Çünkü her ilaç, bu haşereler için etkili olmayabilir ve bunu en doğru şekilde bu ilaçlama şirketleri belirleyecektir.

Evlerimizde mutfak dolapları, eşya dolapları içlerinde, tahta ve parke altlarında, fırın, çamaşır ve bulaşık makinesi altlarında, duvar çatlaklarında görülen kalorifer böceği, ayrıca çatı katları, bodrum, kömürlük, depo, kanalizasyon ve kazan dairesi gibi yerlerde de bulunabilir. Bu haşereler bu alanlarda dolaşırken bıraktıkları mikroplarla dizanteri, humma, hepatit, verem, astım, alerjik reaksiyonlar ve mantar hastalıkları gibi ciddi sağlık sorunlarına sebep olurlar. Kalorifer böceği ilaçlama bu tür sorunların yaşanmaması adına ayrıca maddi kayıpların da görülmemesi adına uygulatılması gereken bir yöntemdir.

Kalorifer böcekleri (kakalak böceği), üremesini yumurtalama ile gerçekleştirir. Uygun sıcaklık bulduğu alanlarda her dönemde üremesi mümkündür. Yılda 7-15 kez üreyebilmekte, her üremede 16-40 yumurta bırakabilmektedir. Yumurtalarını duvar çatlaklarına, gözle görülemeyecek her tür kuytu köşelere kapsül halinde bırakabilen kalorifer böcekleri yok edilmedikleri takdirde sayıları her geçen gün hızlıca artacağından bulundukları alanlarda daha zararlı hale geleceklerdir. Bu nedenle muhakkak kalorifer böceği ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır.

Kalorifer böceği için her ilaç uygun değildir. Kullanılacak ilaçların da hangi şekilde uygulandığı da oldukça önemli olduğundan ilaçlama konusunda uzman kişilerce kalorifer böceği ilaçlama yaptırılmalıdır. Bu işlem jel ilaçlama tekniği ile gerçekleştirilir. Kokusuz olması ve püskürtme yolu ile yapılmamasından dolayı oldukça zahmetsizdir. Kalorifer böceği ilaçlaması yapılacak alanların boşaltılmasına, gıdaların saklanmasına, eşyaların çıkartılmasına gerek yoktur. Şırınga ve silikon tabancası ile kuytu köşelere ufak parçalar halinde ilaçların konulmasıyla işlem gerçekleşir. Kalorifer böceği bu ilacı yer ver ölür. Ölen bu haşereyi bir diğeri yer. Döngü bu şekilde devam ederken bir süre sonra bu uygulama sayesinde tüm haşerelerden kurtulmuş olunur. Bu ilaçlama sonrasında da herhangi bir temizliğe gerek duyulmaz. Hatta ilaçların konulduğu yerler bir süre silinmezse daha etkili olacaktır. Bu ilacın etkisi yaklaşık 6 ay kadar sürebilmektedir. Ayrıca kalorifer böceğinin bıraktıkları yumurtalar göz önünde bulundurularak bu işlem periyodik olarak gerçekleştirilirse daha kesin sonuçlar almanız mümkündür.

Kalorifer böceği ilaçlama (kakalak böceği) da gerçekleştirebilen Sibel ilaçlama olarak, İstanbul ilaçlama, İzmir, Bursa, Kocaeli ilaçlama şubeleri ile de sizlere hizmet vermekteyiz. Bu yerlerde bulunan kalorifer böceği ilaçlama servisleri ile sizlere daha hızlı şekilde ulaşabilmekteyiz. Ayrıca hizmet verdiğimiz hizmetlerde bulunan her semtte aynı ilaçlama fiyatları ile sizlere yardımcı olmaktayız. Firmamız Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı ve onaylı bir firmadır. İlaçlarımızın ise, insan sağlığına ve çevreye olumsuz etkileri olmaması açısından ziraat mühendisleri tarafından üretilmektedir. Bizlere her tür haşere ilaçlama hizmeti alabilmek için 7/24 ulaşabilirsiniz.

 

  • Kalorifer böceği çoğalması
  • Kalorifer böceği ilaçlama izmir
  • Kalorifer böceği hastalık yapar mı
  • Kalorifer böceğinden korunma yolları
  • Kalorifer böceklerinden kurtulma yolları
  • Kalorifer böceklerinden kurtulmak
  • En ucuz karafatma ilaçlama
  • Evde kalorifer böceği gördüm
  • Kalorifer böceğinden kurtulamak istiyorum
  • Kalorifer böceği ilaçlaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir