karinca-ilaclama

Karınca ilaçlama; mutfak gibi, besin maddelerinin sık bulunduğu ve karıncaların sıklıkla yuva yaptığı alanlarda daha sık yapılmaktadır. Ancak çok hızlı şekilde yayılan ve besin maddelerine ciddi zarar verebilen bu haşereler, genellikle birçok alana yuva yaparak alanı kısa sürede sarar. Dolayısıyla karınca ile mücadele için lokal yani bölgesel uygulamalar çoğunlukla sonuç vermezken, genel uygulamalar ile karıncalardan kurtulmak çok daha hızlı bir yöntemdir. Karıncalar yeryüzünde en kalabalık olan haşere türüdür. Karıncaları diğer haşerelerden ayıran özelliği ise tek başlarına değil de koloniler halinde yaşamalarıdır. Ayrıca bu canlının da birçok farklı türü vardır. Karıncılar iyi bir düzen çerçevesinde yaşarlar ve yuvalarını ise ya toprak altına ya da ağaç kovuklarına yaparlar. Karıncaların vücutlarında toplamda 6 ayak bulunur. Başlarında ise antenleri vardır. Ağızlarında ise taşıdıkları besini öğütmeye yarayacak kıskaçları yer almaktadır. Karıncıların birçok farklı türü vardır ama farklı renklere bürünmelerine neden olan türü değildir

Karınca İle Mücadele Yöntemi

Yaşadığı yerlerde ki yaşam şartlarına göre karıncanın da rengi değişir. Çünkü ancak o şekilde kendisini görünmez hale getirebilir. Bu canlının yok edilmesi adına günümüzde ilaçlama uygulaması kullanılmaktadır. Bu uygulamayı ise sizler değil ilaçlama şirketleri yapmaktadır. İlaçlama şirketleri bu tür haşereler ile nasıl mücadele edileceği konusunda bilgi sahibidirler. Doğal olarak işleminde bizim gibi uzman bir ekip tarafından yapılması sonucunda kaliteli olmasını sağlamaktadır.  Mükemmel bir karınca ilaçlama işlemi için biz her türlü şeyi göze alabiliriz.

Karıncalar et ve ot yiterek beslenirler. Bir karıncanın boyu ise türüne göre değişmektedir. Dış görünüş olarak hafif dursa da aslında canlı kendisinde fazlaca ağır besinleri falan rahatlıkla kaldırabilmektedir. Canlı başında bulunan antenler ile hem besin artıklarının yerini tespit eder hem de birbirleri ile iletişime geçerler. Karınca ilaçlama işleminde ki amaç ise canlıların bize ait besinlere zarar vermesini engellemektedir. Bunun için ise ilaçlama ekipleri tercih edilmektedir.

Karınca İlaçlama Firması

Ancak karıncalar antenleri aracılığı ile besin bulamadıkları zaman insanları ısırırlar ama zehirli olmadıklarından hiçbir zarar vermezler. ilaçlama yaptırmada ki bir diğer sebep ise canlının evimizde ki besinlere ortak olmasıdır. Mutfaklarda en ufak besin kırıntısı görse dahi canlı koloni halinde hareket ederek besini o ortamdan götürmeye çalışır.

Bizim ekibimiz profesyonel olarak sunduğu karınca ilaçlama uygulamasının dışında örümcek, yılan, arı gibi tüm farklı özellikte ki haşerelerin yok edilmesi için kaliteli ve sağlıklı bir hizmeti sizlere sunmaktadır. Özellikle de ilaçlama yöntemlerinde başarı elde eden ekibimiz sizde yardımcı olabilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir