kene-ilaclama

KESİN ÇÖZÜM OLARAK KENE İLAÇLAMASI

Kene kahverengi veya kırmızı renkte olan ve kana emerek beslenen bir haşere türüdür. Bu canlının görülme alanları olarak genelde hayvanlar veya yeşillik alanlarda yaygın bir şekilde görülürler. Bizlerin yaşadıkları ortamlara ise evcil olarak beslediğimiz hayvanların üzerinden girerler. Kene ilaçlama yönteminin yapılma nedenleri arasında bulunan Kırım Kongo Kanamalı Ateş hastalığıdır. Bu hastalığın ortaya çıkmasında kene başrol oynamaktadır. Özellikle de sıcaklığın arttığı dönemlerde bu canlı daha sık görülür. İnsanlarda yarattığı bu hastalığın aşı, ilaç gibi hiçbir çözüm yolu da yoktur. Ayrıca sadece ortaya çıkardığı sorun bununla sınırlı değildir. Keneler yaşadıkları canlıların üzerinde kan emerek beslenirler.

Kenelerin Neden olduğu Zararlar

Hayvanlarında üzerinde bulunan bu canlı orada ki diğer mikrop ve bakterileri insanlara bulaştırabilirler. Bunu engellemek ise sadece  İlaçlama servisinin görevidir. ilaçlama çalışmalarında uzman ekipler bizlere daha sağlıklı bir yol ile yardımcı olabilirler.

Kene hayvanların üzerinde yaşamaları onlara aslında bir avantajda sağlamaktadır. Çünkü evcil hayvanların sayesinden insanların yaşadıkları alanlara bile girebilmektedirler. Yol açtığı hastalığın ise çözüm yoktur. İşte bu yüzden eğer yaşadığımız ortamda keneye rastladıysak bizler bireysel olarak hiçbir müdahalede bulunmamalıyız. Çünkü kene ısırması sonucu ölümler bile gerçekleşebilmektedir. Bu canlıyı yok etmek adına en sağlıklı ve kesin çözümde  ilaçlama yaptırmaktır. En kesin çözüm olan bu uygulamayı ise bizlere kene ilaçlama firmaları yapmaktadır.

Kene İlaçlaması

Dışarıdan evimize getirdiğimiz canlıları kene için dikkatli bir şekilde taramadan geçirmeliyiz. Kenenin bizlerin sağlığı üzerinde ki etkisi daha büyüktür. Özellikle hayvanlardan kan emerek beslenen canlı hayvanlarda ki mikrobu da bize aktarırlar. Bize aktarma yolu ise ısırma veya sokma ile gerçekleşir. Kene ilaçlama yapılması sonrası emin olun bu canlının sizde yarattığı her türlü sağlık sorunundan kurtulabilirsiniz. Zaten İlaçlama, kırkayak, kertenkele, mite gibi daha birçok haşerenin de en sağlıklı yol olan ilaçlama işlemini uzman kadrolu ekibimiz sizlere sunmaktadır.

İlaçlama uygulamasını yapan firmaların bu konuda yeterli deneyime sahip olmaları gerekmektedir. Biz bu konuda yeterli deneyim ve tecrübeye sahip olduğumuzdan sizlerin işlemlerini üstlenebiliriz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir