kene-ile-mucadele

 

 

Kene ile mücadele ülkemizde son dönemlerde görülen kene ısırması vakaları ile artış göstermektedir. Kene, zararlı böcek türleri arasında yer almaktadır. Kene taşımış olduğu virüsler nedeniyle insanların ölümüne kadar yol açmaktadır. Özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte kene sorunu geri döner. Kene kapalı ve açık tüm alanlarda görülse de yeşil bölgelerde daha çok bulunur. Kene ile mücadele önemli ve özen isteyen bir süreçtir. Ortamda var olan kenelerden tamamen ve kalıcı çözümlerle kurtulmak için alanında uzman kene ilaçlama firmalarından destek alınmalıdır. İnsanları ısırdığında yapışan ve üstünden ayrılmayan kene ile mücadele için geleneksel yollara başvurmak oldukça tehlikelidir. Yapışkan özelliği ile insanlar üzerinden çıkmayan kene için düzenli periyotlarda ilaçlama yapılmalı ve sağlık ekiplerinden destek alınmalıdır.

Kene İlaçlama Fiyatları

Kene ilaçlama fiyatları bu haşerenin zararlarını ve ölümcül riskini düşündüğümüzde oldukça ekonomik bir maliyettir. Kene kan emici bir böcek olarak insan ve hayvan kanı ile beslenmektir. Kenenin kan emme aşaması üzerinde bulunduğu canlının derisine yapışarak gerçekleşmektedir. Bu süreçte kene taşımış olduğu virüsü insanlara aktarır. Kene ile mücadele sağlığımızı ve yaşam alanlarımızı bu zararlı canlılardan korumak için önemli bir süreçtir. Keneden insanlara geçen çeşitli hastalıklar bulunmaktadır. Hastalık süreci keneden geçen virüse göre değişkenlik göstermektedir. Kene Isırması Sonucu Ortaya Çıkan Bazı Belirtiler; Kanlı kusma, kanlı dışkı, halsizlik ve baş dönmesi, idrarda koyuluk, kas ağrısı, eklem ağrısı, mide ağrısı ve bulantı, cilt üzerinde kırmızı leke veya iltihaplanmalardır. İnsan sağlığına bu denli zararı olan kenelerden kurtulmak için böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli ve çok geç olmadan kene ilaçlama uygulaması yaptırmalısınız. Firmamızda kene ilaçlama fiyatları hesaplanırken;

  • İlaçlama sırasında kullanılacak kene ilacı miktarı
  • Kene ilaçlama yapılan alanın metrekare cinsinden büyüklüğü
  • İlaçlama yapılacak kenenin türü ve sayısı doğrudan etkili olur.

Kenelerden kurtulmak için profesyonel destek almayı ihmal etmemelisiniz. Aksi durumlarda kenelerden kurtulmak mümkün olmamaktadır.

Kene İlaçlama Şirketleri

Kene ilaçlama şirketleri ile çalışırken Sağlık Bakanlığından onaylı ve bütün yasal prosedürleri yerine getirmiş güvenilir firmalar ile çalışmanız gerekir. Kene ilaçlama için kullanılan kene ilacı ve tüm malzemelerin üzerinde TSE damgasının olması ve çalışanların eğitim sertifikasına sahip olması firma güvenirliğini anlamanızda oldukça önemlidir. Kene ilaçlama şirketleri arasında 20 yılı aşkın süredir faaliyet alanını genişleten ve alanının öncü ismi olan Sibel İlaçlama firmamıza günün her saati ulaşabilir; pire ilaçlama, ev ilaçlama, akrep ilaçlama hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir