kertenkele-ilaclama

SAĞLIĞINIZ İÇİN KERTENKELE İLAÇLAMA

Kertenkele sürüngen grubu bir hayvandır. Bahar aylarının gelmesi ile ortaya çıkarlar. Kertenkeleler bütün yaz mevsimi boyunca da duvar çatlaklarında, taşlar ve çalılar arasında dolaşırlar. Küçük bir hayvandır. Ülkemizde genellikle 4 ayaklı kül ve yeşil renkte olurlar. Vücutlarının şekli ve boyutları cinslerine göre değişirler. Yaz aylarında bağ ve bahçelerde daha çok görülürler. Kertenkeleler besin kaynağına yakın yerlere yuva yaparlar. Bağ ve bahçelerinizi yaz aylarında oluşabilecek bu tehditten korumak için kertenkele ilaçlama yapmanız gerekmektedir. Bu sayede tehlikenin önüne geçmiş olursunuz. Kertenkeleler sıcak ve çöl iklimine yakın yerler severler. Her iklim şartlarına ve yaşadıkları bölgenin koşullarına göre farklılık gösteririler. Su ve besin kaynaklarına yakın yerlere yuvalarını yaparlar. Böcek ve kurt yiyerek beslenirler. Bu nedenle yaz aylarında bağ ve bahçe gibi alanları tercih ederler.  İlaçlama yaptırarak önlem almanız gerekir.  İlaçlama servislerimiz ile sayıları çoğalmadan sağlıklı bir şekilde yok edebilirsiniz.

Kertenkeleler genelde yumurta ile çoğalırlar. Ancak bazı türleri doğum yaparak çoğalırlar. Yumurtalarını toprak altına gömerler. Bir yumurtlamada da 6 ile 8 arası yumurta bırakırlar. Toprak altında bir süre olgunlaşır. Daha sonra yumurtadan çıkınca anne besler. Kışları yuvalarında dinlemeye çekilirler. Bahar aylarında aktifleşirler. Ancak bahar yağmurları başlayınca yuvalarını su basar. Kertenkeleler de yüksek yerlere giderler. Çoğu zaman da bu dönemlerde evlere girerler. Bu nedenle gördüğünüz zaman kertenkele ilaçlama yaptırınız.

Kertenkele İlaçlama

Kertenkeleler yaşadığı yerlere göre türleri değiştiği gibi bazı türleri zehirli de olabilmektedir. Dıştan baktığınızda zehirli mi değil mi anlayamazsınız. Zehirli olan türleri önceleri evinizdeki saksı ve bitkilere zarar verir. Daha sonra ise besin kaynaklarına zarar verirler. İlaçlama mutlaka yapılmalıdır. Kertenkeleler insanların bulunduğu yerlerde pek bulunmazlar. Çünkü genellikle insanlar tarafından çokça öldürülen bir hayvandır. Ancak zehirli olan türleri insanları ısırdığı zaman sağlığınızı tehlikeye sokarlar. Sağlığınız için kertenkele ilaçlaması yapmalısınız.

Kertenkele ile mücadele ekiplerimiz sağlıklı kimyasal ilaçlar ile sizleri bu haşereden kurtarıyorlar. İlaçlama ekibimiz  İlaçlamanın yanında salyangoz, hamam böceği, karasinek ve akar gibi diğer haşerelerden çok kolay ve en sağlıklı yollarla kurtulmanızı sağlıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir