Haşere türleri arasında keskin dişleri ve morfin yaratma özelliği ile ön plana çıkan Lam faresi ki Orijinal adı ile Lağım Faresi çok tehlikeli bir kemirgen türüdür. Özellikle kırsal bölgelerde, tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişilerin dilinde Lağım faresi Lam lam faresi olarak adlandırılmıştır. İki benzer ismin tek ortak paydası bu kemirgen türünün oldukça tehlikeli olduğu gerçeğidir.

Lağım Fareleri Çok Tehlikelidir!

Lağım farelerinin morfin verme özelliğinin olduğundan bahsetmiştik. Lağım faresi genellikle, kulak, burun gibi bölgeleri uyuşturarak insanlara ve hayvanlara hiçbir acı vermeksizin bu bölgeleri yer. İnsanlar üzerinde bu denli tehlikeli özelliklere sahip olan Lağım Faresi için alınacak önlem ve tedbirler mevcuttur. Bu önlem ve tedbirlerin alınmaması durumunda oldukça fazla zarar göreceğimizden emin olmamız gerekmektedir. Özellikle evlerinde bebek olan kişilerin lağım faresine karşı çok dikkatli olması gerekmektedir.

Lağım faresinin evinize girmesi demek, yaşam alanlarınızın mikrop ve hastalıklarla çalkalandığı anlamına gelmektedir. Lağım farelerinin yaşadığı alanlar mikropları ötesinde bir pislik yığınıdır. Lağım farelerinden kurtulmak istiyorsanız yapanız gereken ilk adım dışarıdan profesyonel bir ilaçlama firmasından yardım ve destek talebinde bulunmanızdır. Aksi halde Lağım faresi ile mücadele yönteminde mağlup olursunuz

Lağım Farelerine Karşı Mücadele ve Yöntemler Nelerdir?

Lağım faresine karşı mücadele ve yöntemler, bir ilaçlama şirketi olmaksızın mümkün değildir. Lağım faresi ile başa çıkmanın tek yolu onları kendi silahı ile vurarark etkisiz hale getiröektir. Bu işlemleri yaparken ihtiyacımız olan tek şey profesyonel bir ilaçlama firması ve tabi yanında uygulayacağı metot. Kuşkusuz bu metot tüm kemirgen ailesi üzerinde etkilidir. Bu uygulkama sayesinde tüm kemirgenlerden kolaylıkla kurtulabileceksiniz.

Fare İstasyonu Nedir?

Kemirgen türlerinin 20-30 cm edatında siyah bir kutu içine yerleştirilen kemirgenlerin hoşuna giden kokularla donatılması uygulamasıdır. Kemirgenlerin hoşuna giden gıdalar zehrin içine enjekte edilmektedir. Bu kokulara gelen kemirgenler, zehre temas ettikten sonra,  susamaya başlarlar. Yuvalarından çıkarak su arayışına giden kemirgenler içtikleri ilk su da 10 saniye içinde etkisiz hale gelirler.

Lam faresi yani Lağım faresinden kurtulmanın tek yolu ilaçlama yapmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir