pire-ilaclama

 

GARANTİLİ PİRE İLAÇLAMA

Pire eklem bacaklı bir haşere olduğu gibi kan emme yoluyla birçok hastalığa neden olduğundan bu haşerenin görüldüğü açık ve kapalı alanlarda pire ilaçlama yaptırmak şarttır. Pirenin altı ayağı vardır ve ayaklarının uç kısımları tutucu özelliğe sahiptir. Pirenin ağız kısmında kan emmesine yarayan diş ve hortum bulunur. Hemen hemen dünyanın her yerinde yaşayabilir bu canlılar. Özelleşmiş vücut yapıları sayesinde kuşların ve memeli canlıların derisine tutunarak kanlarını emerek beslenirler. Pireler dış parazitlerdir. Hızlı hareket ederler. Renkleri genellikle koyu renktedir. Kan emerek beslendikleri için konakçı değiştirirken tehlikeli hastalıklar bulaştırırlar. Bu hastalıkların başında veba gelir. Evlerinizde ve diğer yaşam alanlarınızda pireye dikkat etmeniz gerekir. Pire ilaçlama yaptırarak önlem alabilirsiniz. Özellikle evlerinizde hayvan besliyorsanız bu konuya daha çok özen göstermeniz gerekir. Hem hayvanlarınızın sağlığı için hem de kendi sağlığınız için bu husus çok önemlidir. Sizlerde evlerinizi pire ilaçlama yaptırarak sağlığınız için bu önemli sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Pireler genellikle evcil hayvan veya kümes hayvanlarında bulunurlar. Eğer hayvancılık ile geçim sağlıyorsak bu husus daha da önem kazanıyor. Hayvanlardan birçok insana bulaşabilir ve bir salgına dönüşebilir. Bu gibi kötü durumların yaşanmaması için mutlaka önlem ve tedbir amaçlı olarak pire ilaçlama yaptırmalısınız. Pire ilaçlama ekiplerimiz sayesinde siz de hayvanlarınız da güven içinde olurlar.

PİRE İLAÇLAMA FİRMALARI

Pireler kan emerken ısırdıkları yerleri uyuştururlar. Uyuşturmak için kullandıkları bu salgı kaşıntıya neden olur. Hatta insan vücudun da bu salgıya karşı alerjik reaksiyonlar gelişebilir buda ısırılan bölgede kızarıklığa ve kabarmaya neden olurlar. Bu gibi durumlar da hemen uzman bir yardım almanız gerekir. Pire ilaçlama yaptırarak bu tehditten kurtulmanız gerekir. Çünkü pireler birçok hastalık bulaştırırlar. Bunlar; tifüs hastalığı, alerjik hastalıklar, dizanteri, humma mikrobu, cilt hastalıkları ve vebadır. Pire çok hızlı üreyen ve yayılan bir haşeredir. Pire kan emdikten hemen sonra yumurta bırakmaya başlar. Günde 16 yumurta bırakabilir ve sert yapılıdırlar. Pire ilaçlama yapılsa da ilk ilaçlamadan etkilenmez. Sadece ortamdaki pireler ölür. Bunun için 20 gün sonra ikinci bir ilaçlama gerekir.

Uzman pire ilaçlama servislerimiz sizlere her zaman kaliteli bir hizmet için hazırlar. Sağlığınız için pire ilaçlaması mutlaka yaptırmalısınız. İlaçlama ekiplerimiz aynı zaman da diğer haşerelerden örümcek, mite, akar ve sineklerden de kurtulmanız için çalışıyor.

PİRE İLAÇLAMA İLE İLGİLİ SORULAR

1-Pire İlaçlama Yöntemleri

Pire ilaçlama uygulaması sıvı ilaçlar kullanılarak, buharlama tekniği ile yapılabilir. Bu yöntemde pire ilacı, alanın her bölümüne nüfuz eder. Böylece alandaki tüm pirelere karşı çözüm sağlanmış olur. Pireyi yok etmek için, bu haşerelerin yuva yaptığı alanların da iyi bir şekilde ilaçlanması şarttır. Yatak yorgan arası, koltuklar ve yünlü eşyalar, bu canlıların yumurtalarını gizlediği alanlardır. Bu nedenle, pire mücadelesi için, alanın her yeri detaylı bir şekilde ilaçlanmalıdır. Ev, ofis, bodrum gibi kapalı tutulabilen alanlar için buharlama tekniği kullanılırken; fabrika, iş yeri, hastane, klinik veya sağlık merkezleri için yapılan pire ilaçlama uygulamalarında püskürtme yöntemi kullanılır. Bu yöntemde ise, pire ilacı alanın belirli bölümlerine uygulanır. Zıplayarak hareket eden pireler, tüm alanı dolaştığından, ilaçla temas anında ölecektir. Kokulu ya da kokusuz ilaçlar kullanılarak yapılabilen mücadele için profesyonel ve Sağlık Bakanlığından onaylı olan pire ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak şarttır.

2-Pire İlaçlama Hangi Alanlara Yapılır

Pirelerden kurtulmak için yapılan uygulamalar, açık ya da kapalı tüm alanlar için geçerlidir. Bahçede bulunan evcil hayvanlar yoluyla iç mekanlara giriş yapabilen bu haşerelere karşı kesin çözüm sağlamak için iç mekanla birlikte dış mekanın da ilaçlanması ve evcil hayvanların ortamdan uzaklaştırılması sağlanmalıdır. Böcek ilaçları, hayvanlar üzerinde doğrudan kullanılmadığı için, kedi ve köpek gibi hayvanların pireden kurtulması için veterinerden destek alınması gereklidir. Bodrum, bina, bahçe, park gibi alanlarda sıklıkla görülen bu parazitlere karşı etkili pire ilaçları kullanılarak yapılan uygulamalar kesin çözüm sağlamaktadır.

3-Pire İlaçlama Fiyatları

Pire ilaçlama ücretleri, bu uygulamanın yapılacağı alana göre farklılık göstermektedir. Bina, yazlık, çiftlik, park ve fabrika başta olmak üzere tüm alanlarda yapılabilen haşere ilaçlama uygulamalarında, alanın büyüklüğü, kullanılacak ilacın dozunun iyi belirlenmesi açısından son derece önemlidir. Bunun yanı sıra pire ile mücadele yöntemi de ilaçlama fiyatları üzerinde etkilidir. Alanda çok yoğun şekilde bu parazitlere rastlanıyorsa, kullanılacak olan ilacın dozunun arttırılması şarttır. Bu durumda da pire ilaçlama fiyatları artacaktır. Ancak pireye karşı tek uygulamada sonuç alabilmek için pire ilacının doğru miktarda kullanılması ve etkili olması son derece önemlidir.

PİRE İLE İLGİLİ SORULAR

I-Pirenin Özellikleri

2-3 mm büyüklüğünde kan emerek beslenen bir haşeredir. Tahtakurusu haşeresinden çok daha küçük olan pire, zıplayarak hareket eder. Güçlü bacakları yoluyla canlı vücuduna tutunan bu haşere, diğer parazit türleri gibi çok hızlı bir şekilde çoğalmaktadır. Ortalama olarak iki üç haftada bir üreyen bu haşereler, her yumurtlamada yaklaşık 50 larva bırakır. Nemli ve sıcak alanlar ile loş ortamlarda yaşamayı seven pire, son derece dayanıklı bir haşere olduğu gibi uzun süre beslenmeden yaşayabilmektedir. Hayvanların üzerinde yuva yapıp, çoğalabilen bu pireler, insanların sadece kanını emer. Bunun yanı sıra sık kullanılan alanlara, yatak, yorgan, koltuk gibi alanlara gizlenerek, üremeye devam eder.

II-Pire Neden Olur

Pire çok hızlı çoğalan bir haşere olduğu gibi genellikle kedi, köpek gibi evcil hayvanların üzerinde yuva yapar. Bu yolla insanlara bulaşan pireler, çok küçük yapılı bir canlı olduklarından fark edilmez. Özellikle yaz aylarında, birçok alanda görülmeye başlanan bu haşerelerden tamamen korunmak için önlem amaçlı pire ilaçlama yaptırmak gereklidir. Zıplayarak hareket edebilen ve bu şekilde insanlara tutunarak yaşam alanlarına giren pire ile mücadele, bir an önce yapılmalıdır. Zira bu haşereler ile mücadele geciktirildikçe, yok edilmeleri zorlaşacaktır.

III-Pirenin Zararları Nelerdir

İnsan ve hayvanların kanını emerek beslenen ve bu esnada taşıdığı virüsü, konak canlısına bulaştıran pire salgın hastalıklara yol açan ve birçok canlının ölümüne sebep verebilen bir haşeredir. Vücutta kaşıntı ve kızarıklığa da yol açan pire, alerjik enfeksiyonlara da neden olmaktadır. Özellikle küçük çocuklar ile cildi hassas olan insanlarda kalıcı yaralara neden olabilen pire ısırığı sonrasında, ısırılan yerin sürekli olarak kaşınması deri enfeksiyonlarına yol açar. Ev, ofis, bodrum gibi yaşam alanlarına girdikten sonra burada hızla çoğalan bu pire ilaçlama yapılmadığı sürece üremeye ve sorun yaratmaya devam eder.

IV-Pire Isırığı Tedavi

Yatak yorgan aralarında gizlenen veya kıyafet aralarında saklanan pireler, geceleri aktif olarak kan emer. Çoğunlukla insanlar uykudayken, kan emen pireler, vücutta ısırık izi ile birlikte çeşitli lezyonlara neden olabilmektedir. Pire ısırığı nedeniyle ciddi deri hastalıklarının oluşmasını engellemek için sağlık kuruluşlarından yardım alınmalıdır. Pirenin ısırdığı yer sürekli olarak kaşınmamalı ve bu durumda kaşıntı geçirici ilaçlar kullanılmalıdır.

V-Pire ile Mücadele Yöntemleri

Pire ile bireysel mücadele yöntemleri, bu haşerelere karşı hiçbir çözüm vermediği gibi maddi zararlara da neden olabilmektedir. Basit ilaçlar kullanılarak yok edilemeyen pirelerden kurtulmak için etkili ilaçlar kullanılması gerektiği gibi kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması da şarttır. Kalitesiz ve ucuz fiyatlara mal edilen ilaçlar, sağlık açısından ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle pire ilaçlama hizmeti alırken, firmanın kullandığı ilaçlar konusunda dikkatli olmak gereklidir. Bunun yanı sıra bu haşereler ile mücadele yöntemleri son derece önemlidir. Dolayısıyla, bu parazitleri yok etmek için profesyonel pire ilaçlama firmaları tarafından yardım almak şarttır.

VI-Pire Nasıl Yok Edilir

Pireleri yok etmek için profesyonel yardım almak şarttır. Zira bu haşereler, gerek çok hızlı ürediklerinden gerekse kuytu alanlara yuva yaptıkları ve küçük yapılı olduklarından bireysel şekilde öldürülemez. Pireden kurtulmak için en etkili mücadele yöntemi, profesyonel Haşere ilaçlama firmaları tarafından yardım almaktır. Sıvı ilaç uygulanarak yok edilebilen pireler, yaşam alanlarında ciddi sağlık sorunlarına yol açtıkları gibi yaşam kalitesinin de düşmesine neden olur.

VII-Pireden Nasıl Kurtulunur

En zararlı haşereler arasında yer alan pireler, insan ve hayvanların ölümüne dahi sebep olabilmektedir. Bu nedenle pireden kurtulmak sağlık açısından son derece önemlidir. Evcil hayvanlar üzerinde bulunan pire, üzerinize tutunarak evinize ya da iş yerinize girebileceği gibi pencerenize konan bir kuş ile dahi yaşam alanlarına girebilmektedir. Yaz aylarında çok hızlı biçimde artan ve birçok alanda büyük sorunlara neden olan pireden kurtulmak için bireysel çözüm yöntemleri çözüm vermez. Bu haşereleri yok etmek ve yaşam alanları zararlı parazitlerden korumak için pire ilaçlama yaptırmak şarttır.

VIII-Pire Türleri

Pamuk piresi, su piresi ve kedi köpek ve insan piresi başta olmak üzere birçok pire türü vardır. Bu haşerelerin tümü kan emerek beslenmediği gibi bazı türleri suda yaşamaktadır. Pamuk pireleri bitkilere zarar vererek, yaprakların çürümesine neden olduğu gibi; su pireleri genellikle yem olarak kullanılır. Güvercin piresi; kedi, köpek, insan piresi gibi de çeşitleri bulunan bu haşerelerin birçoğu virüs taşıyıcılığı yapar. İnsanda, kuşlarda, tavuk ve kaz gibi kümes hayvanları ile koyun gibi çiftlik hayvanlarında sıklıkla görülen pireleri yok etmek için, bu haşerelerin fark edildiği anda, pire ilaçlama servisleri tarafından yardım almak şarttır. Aksi takdirde pire ile mücadele sonuçsuz kalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir