sümüklü-böcek-ilacıSümüklü böcekler yaz aylarının gelmesiyle sümüğe benzer izler bıraktıkları için bu isim ile adlandırılmaktadır. Nemli ortamları seven bu haşere türü daha çok yapraklı ve ıslak zeminli alanda yaşamlarını sürdürürler. Sümüklü böceklere karşı piyasaya sürülen yüzlerce sümüklü böcek ilacı yer almaktadır. Ancak siz bu ilaçlardan yeterli kadar emin olmayın.

Sümüklü böcekler yaz aylarının başında bahçenizi istila edebilir. Sümüklü böceklere karşı korunmak mı istiyorsunuz? İşte mücadele ve yöntemler.

İlaçlama sektörü bu gün geniş bir alana yayılmak üzeredir. Ama her işte olduğu gibi ilaçlama işlerinden de sağlığınızla kolayca oynayabilecek fırsatçılar ortaya çıkacaktır. Bu tür konularda oldukça hassas ve seçici davranmak zorunda olduğumuzu hatırlatmak istedim.  Piyasada çeşitli kanallar üzerinden satışa sunulan haşere ilaçları sağlığınız için tehditler oluşturur.

Sizler sakın ucuz diye ilaçlara kanıp paranızı çöpe atmayın.  Bunu yapmadan önce profesyonel böcek ilaçlama şirketlerinden bilgi alınız. Aynı zamanda haşere ilaçlama firmalarından ilaçlama fiyatlarını da talep edebilirsiniz. Çevrenizde size zarar veren haşere türlerinden ancak bu şekilde kurtulmanız mümkündür.

Ama bu durumlardan habersiz sırf ucuz diye Sağlık Bakanlığı tarafından onayı olmayan korsan, bandrolsüz ilaçlarla, evde amatör yöntemlerle, koşulsuz şartlarda, ilkel ilaçlama serüvenine katılmanız durumunda sonuçlarına da katlanmanız gerekecektir.

Yaz aylarında hastanelerin acil servislerinde yapılan bir çalışma sonucunda, en sık hastaneye akın edenlerin ortak şikayetinin zehirlenme olduğu saptanmıştır. Çünkü halkımız bilinçsizce ve kendini yorarak ilaçlama uygulamalarını yapmaya çalışmaktadır.

Bu konuda, özellikle sümüklü böceklerin güvenle kontrol altına alınması için mutlaka dışarıdan alanında deneyimli, tecrübeli ve yasal ilaçlama şirketlerinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Aksi halede hem sağlığınızdan, hem de paranızdan olursunuz. Haşerelerin olmadığı bir yaşam alanında sizlerde hüküm sürebilirsiniz. Haşerelerin yaşam alanlarınıza girmesine ve sahanızı daraltmasına izin vermeyin.

7/24 hizmet sunan firmamızı arayarak sümüklü böceklerle mücadele etme konusunda bilgi alabilir, ilaçlama için fiyat ve randevu talebinde bulunabilirsiniz. Leke ve iz yapmadan kullanılacak ilaçlama yöntemleri sayesinde çevrenizdeki tüm haşerelerden kurtulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir