Tahta böceği ile mücadele yöntemleri, tahta kurdu haşeresinden kurtulmak için alınan tedbirlerin tümüne denir. Serin ve nemli alanların yegane böcek türü olan Tahta böceği ki deyim yerindeyse Tahtakurdu, yaz kış demeden, mobilya, tahta, kereste, doğrama atölyeleri ve fabrikalarında, ev içinde ve iş yerlerinde hatta müzelerde çeşitli sanat eserleri ve tablolara rahatlıkla zarar vereme özelliği il ön plana çıkmaktadır. Tahta böceği (Tahtakurdu) ağaç olan, ahşap tüm malzemelere zarar verir. Tahtakurdu ağaç ve ahşap mobilyaları tahrip eden ve müdahale edilmediğinde sayısı yüzleri bulan bir haşere türüdür. Tahta böceği ile mücadele için geleneksel yollara başvurmak yerine profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli ve böcek ilaçlama uygulaması yaptırmalısınız. Firmamızda uygulanan böcek ilaçlama yöntemleri başlıklar altında sıralanacak olursa;

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Fare İstasyonları

Tahta böceklerinin zararları oldukça fazladır. İnsanlara birebir zarar vermeyen bu böcek türü daha çok ağaç ve ahşap ürünlerle ilgilenmektedir. Tahta böcekleri tüm ahşap ürünlere zarar verme gücüne sahiptir. Sayıları çoğaldıkça çevrede ahşap hiçbir ürün bırakmazlar. Tahta böceğinden kurtulmanın en etkin yolu ilaçlama yapmaktır ve İlaçlamanın uzman kişi ve kurumlarca yapılması gerekmektedir. Tahta böceği ile mücadele ve diğer tüm haşerelerden kurtulmak için Sibel İlaçlama firmamızı 7 gün 24 saat arayabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Tahta Böceği İlaçlama Fiyatları

Tahta böceği ilaçlama fiyatları oluşturulurken 3 ana unsur maliyetin belirlenmesinde etkili olur. Tahta böceği ile mücadele etmek için bu haşereyi iyi tanımak gerekir. Bu bağlamda; tahta böcekleri bahar aylarının gelmesiyle sahnede yerlerini almaya başlarlar. En önemli rolleri ise ağaçlara zarar vermektir. Tahta böcekleri yumurta yöntemi ile çoğalmaktadırlar. Bu böcek türleri yumurtalarını ahşap alanlara ve yarıkların arasına bırakırlar. 4-5 hafta gibi kısa bir sürede üreme işlevlerini gerçekleştiren bu böcek türleri hızla çoğalma özelliklerine sahiptirler. Ilıman iklimin böceği olan tahtakurdu Ülkemizde farklı coğrafyalara yayılarak yaşamını sürdürmektedir. Tahta böceklerinden kurtulmak için yapılan tahta böceği ilaçlama uygulamasının fiyatı belirlenirken;

  • İlaçlama yapılırken kullanılacak böcek ilacı miktarı
  • İlaçlama yapılan alanın metrekare cinsinden büyüklüğü
  • İlaçlama yapılan haşerenin türü ve yoğunluğu belirleyici olur.

Tahta böceği ilaçlama fiyatları ve bütün haşerelerden kurtulmak için Sibel İlaçlama firmamıza 7/24 ulaşabilir, kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Şirketleri

Böcek ilaçlama şirketleri ile çalışmadan önce iyi bir sektör araştırması yapmalı işini iyi yapan profesyonel bir firma ile çalışmalısınız. Tahta böceklerine karşı alınması gereken önlemler vardır. Bu önlemlerin başında da ilaçlama yer almaktadır. Tahta böceği ile eğer başınız belada ise mutlaka dışarıdan profesyonel bir firmadan destek alınması gerekmektedir. İlaçlama firmaları size her konuda ve her süreçte yardım edecektir. Bu bağlamda Sibel İlaçlama firmamız Sağlık Bakanlığından onaylı ve bütün yasal prosedürleri yerine getirmiş alanının bir numaralı ismidir. İlaçlama sırasında kullandığımız böcek ilaçları TSE damgalıdır ve sağlığınıza zarar verecek hiçbir unsur barındırmaz. Ev ilaçlama, pire ilaçlama ve hamam böceği ilaçlama uygulamalarının yapıldığı firmamız günün her saati uzman kadrosu ile hizmetinizdedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir