Tahtakurusu nasıl yok edilir? Sorusu kan emici özelliğe sahip olan haşere türünden kurtulmak için cevabı aranan bir konudur.  Tahtakurusu ile mücadele ederken geleneksel yollar ile vakit kaybetmek yerine işini kısa ve etkili bir şekilde yapan profesyonel firmalar ile irtibata geçmeniz gerekir. Geceleri aktif hale geçen ve kısa sürede çoğalan tahtakurusundan kurtulmanın tek yolu böcek ilaçlama şirketleri ile iletişime geçip tahtakurusu ilaçlama işlemini yaptırmak olacaktır. Sibel İlaçlama firmamız 20 yılı aşkın süredir haşereler ile verdiği mücadelenin sonucunda uzmanlaşmış ve sektörün öncü ismi olmayı başarmıştır. Sizin de başınız tahtakurusu ve diğer haşereler ile dertte ise firmamızı 7/24 arayabilir, Çağrı Merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Tahtakurusu İle Mücadele

Tahtakurusu ile mücadele yaşam alanımızı istila eden zararlı haşere türleri ile baş etmek için uygulanan yol ve yöntemlere denir. Tahtakurusu ile mücadele ederken vatandaşların düştüğü en büyük hata ekonomik olduğunu düşünerek amatör yollara başvurmak oluyor. Bu yöntemler ile yapılan mücadelenin sonu elbette hüsran ile son buluyor. Tahtakurusu ile mücadele etmek için bu haşereyi iyi tanımak gerekir. Tahtakurusunun özelliklerini sıralayacak olursak;

  • Kanatları olmayan tahtakurusunun 6 bacağı ve başında 2 anteni bulunmaktadır. Bu antenler aracılığı ile türdeşleri arasında iletişim kurabilmektedir.
  • Besin ihtiyacını gün içinde en az 4 veya 5 defa kan emerek geçiren tahtakurusu, çevreye yaydıkları pis kokularıyla bilinirler.
  • Özellikle ezildiklerinde çok fazla pis koku yayarlar. İnsan tenine ısırıkla zarar veren tahtakurusu kan emerken tene sıvı enjekte eder. Bu durum insanların vücudunda kızarıklık, yanma ve kaşıntı yapar.
  • Dişi tahtakurusu tek seferde 150 ila 200 arasında yumurta bırakır. Bu nedenle hızlı çoğalırlar.
  • Kanepe, yorgan, yatak gibi alanlarda saklanan tahtakurusu, insan ve hayvanların olduğu her alanda yaşarlar.
  • Geceleri aktif olarak rol oynayan Tahtakurusu, gece uykusunda insan kanını emerek beslenir.

Tahtakurusu pek çok hastalığa neden olmaktadır. Bu hastalıklar; Bacillus anthracis-B.Recurrentin, Pasteurella pestis-alerjik reaksiyonlar-M.Leprae, isminde hastalıklardır.

Tahtakurusu İlaçlama Yöntemleri

Tahtakurusu ilaçlama yöntemleri olarak en sık başvurulan sıvı ve jel ilaçlamadır. Tahtakurusu ile mücadele etmenin en etkin yolu ilaçlama yapmaktır. İlaçlama uygulamalarının ev ortamında uygun olmayan koşullarda amatörce yapılmaması gerekmektedir.  Bu konuda mutlaka uzman kişi ve kurumlara danışmanız gerekmektedir. Bunun yanında piyasada çeşitli kanallar üzerinde satışa sunulan korsan ilaçları kesinlikle satın almayınız. İlaçlama şirketleri evinizin belli alanlarında var olan tahtakurusu böceğini tespit ederek, uygun ilaçlamayı sağlayacaktır. Tahtakurusu profesyonel ilaçlama şirketi aracılığı ile tamamen yok olmaktadır. Firmamızda tahtakurusu ilaçlama işleminde uygulanan yöntemleri sıralayacak olursak;

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama

Çağıracağınız ilaçlama firmasının Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olup olmadığına mutlaka dikkat ediniz.  İnsan sağlığı her şeyin en üstündedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir